Zavrieť

Porady

technicke zhodnotenie

Dobry den
Mam v prenajme budovu, ktora je vo vlastnictve sukromnej osoby.. Tuto budovu dalej prenajimam inym firmam na zaklade zmluvy o prenajme bytovych priestorov ako PO.

V roku 2010 som financovala ustredne kurenie ( kupa plynoveho kotla a monaz) v celkovej sume 15.000,-eur..
Moj dotaz je ako mam uctovat kupu plynoveho kotla a jeho montaz, ked budova nie je v majetku firmy, len zaklade zmluvy o prenajme..
mozem to odpisovat ako technicke zhodnotenie -6 25.21 Radiátory a kotly ústredného kúrenia, odpisova skupina 2, pocet rokov 6 odpisovania??


Co by ste mi poradili? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simona sucha Pozri príspevok
    Dobry den
    Mam v prenajme budovu, ktora je vo vlastnictve sukromnej osoby.. Tuto budovu dalej prenajimam inym firmam na zaklade zmluvy o prenajme bytovych priestorov ako PO.

    V roku 2010 som financovala ustredne kurenie ( kupa plynoveho kotla a monaz) v celkovej sume 15.000,-eur..
    Moj dotaz je ako mam uctovat kupu plynoveho kotla a jeho montaz, ked budova nie je v majetku firmy, len zaklade zmluvy o prenajme..
    mozem to odpisovat ako technicke zhodnotenie -6 25.21 Radiátory a kotly ústredného kúrenia, odpisova skupina 2, pocet rokov 6 odpisovania??


    Co by ste mi poradili? Dakujem
    Odpisuješ to ako iný majetok. §22 odst.6, písm.d. Zákon o dani z príjmu.
    dakujem, ale nerozumiem na kolko rokov mam radiátory a kotly ústredného kúreniamam vlastne odpisovat??
    na tolko rokov ako budovu? t.j. 20rokov??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    simona sucha Pozri príspevok
    dakujem, ale nerozumiem na kolko rokov mam radiátory a kotly ústredného kúreniamam vlastne odpisovat??
    na tolko rokov ako budovu? t.j. 20rokov??
    Áno, tak.
    ok..budova je a bola doteraz vo vlastnictve FO.. po prenajati mam odpisovat aj budovu aj kotol??
    na 20rokov??

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    simona sucha Pozri príspevok
    ok..budova je a bola doteraz vo vlastnictve FO.. po prenajati mam odpisovat aj budovu aj kotol??
    na 20rokov??
    Budovu môžeš odpisovať iba vtedy ak by si to mala v zmluve.

    technicke zhodnotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.