Zavrieť

Porady

Rozdiel na účte 131

Ahojte, mám opäť problém. Ku koncu roku mám na účte 131 rozdiel 153 €. Viem kde je problém, poľský dodávateľ nám neposlal jednu korektu, po našom urgovaní mi ju dnes zaslal avšak s včerajším dátumom. Proste oni nemôžu vystaviť doklad do minulého roku. Ako to teraz zúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Účet 131 nemôže vykazovať zostatok k 31.12., podľa toho čo píšeš tak zrejme Ti chýba tovarová faktúra, ja by som tých 153,- zaúčtoval 326/321

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    presne tak, viem, že nemôže vykazovať zostatok, kontrolou som zistila, že práve sa jedná o jeden dobropis, ktorý nám neposlali. poslali ho až teraz s dátumom vystavenia 14.3.2011.

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    IvoM Pozri príspevok
    Účet 131 nemôže vykazovať zostatok k 31.12., podľa toho čo píšeš tak zrejme Ti chýba tovarová faktúra, ja by som tých 153,- zaúčtoval 326/321
    Pravdepodobne je 153,- na strane DAL. Ja by som účtovala 131/326 a keď príde DF tak 326/321.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Samozrejme, zabudol som dopísať rok 2010, a ak ide o dobropis tak mínusom.
    rok 2010
    -131/-326
    rok 2011
    -326/-321

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    Nehnevajte sa, možno sa opýtam úplne blbo, takúto vec som ešte neúčtovala, ani nič na účet 326. Takže v roku 2010 zaúčtujem nejaký ID rozdiel na účte 131 -131/-326 a v roku 2011 keďže mi ten dobropis došiel zaúčtujem -329/-321. Teda hlavne mi ide o ten interný doklad?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    kacena666 Pozri príspevok
    Nehnevajte sa, možno sa opýtam úplne blbo, takúto vec som ešte neúčtovala, ani nič na účet 326. Takže v roku 2010 zaúčtujem nejaký ID rozdiel na účte 131 -131/-326 a v roku 2011 keďže mi ten dobropis došiel zaúčtujem -329/-321. Teda hlavne mi ide o ten interný doklad?
    Urob si fotokópiu z výdajky /stornopríjemky/, ktorou ste Poliakovi vrátili tovar. Pod ňu napíš perom ... na základe kontroly zostatku účtu 131 účtujem nevyfakturovaný dobropis, doplň ostatné náležitosti účtovného dokladu a zaúčtuj do 2010. K tomu môžeš prištiknúť fotokópiu už došlého dobropisu a máš kompletný interný doklad. Nie ... 329 ... ale 326.

    Rozdiel na účte 131

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.