Zavrieť

Porady

Ohlasov. živnosti

Poprosila by som o radu, ak mám živnosť na:1.prípravné práce k realiácii stavby
2.dokončovacie staveb.práce pri realizáciiexteriérov a interiérov
3.poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve, uplatňuju sa 40% výdavky?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slavuš Pozri príspevok
    ide o DP za r.2010, a prevažne fakturuje za murarske a staveb.práce
    nie prevažne, ale ak si chce uplatniť 60 % paušál, musí ísť o remeselnú živnosť (výučný list) a fakturovať len takéto práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slavuš Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu, ak mám živnosť na:1.prípravné práce k realiácii stavby
    2.dokončovacie staveb.práce pri realizáciiexteriérov a interiérov
    3.poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve, uplatňuju sa 40% výdavky?Ďakujem
    a čo skutočne vykonávaš = faktúruješ ? Ide o rok 2010 alebo 2011 ?

    slavuš je offline (nepripojený) slavuš

    slavuš
    takže 40 % áno, ak je na živnosti napísane že je ohlasovacia, ak to dobre chápem.dik

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    slavuš Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu, ak mám živnosť na:1.prípravné práce k realiácii stavby
    2.dokončovacie staveb.práce pri realizáciiexteriérov a interiérov
    3.poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve, uplatňuju sa 40% výdavky?Ďakujem
    ak je zivnost na to, co je uvedene, potom, ak sa fakturovali murarske prace, tieto prijmy patria do § 8 ZDP a vydavky percentom z prijmov sa uplatnit nemozu. jedna sa o dosahovane prijmy, ktore su nad ramec zivnostenskeho opravnenia.
    pri stavebnych pracach, ktore nie su specifikovane, by sa mohli uplatnit vydavky vo vyske 40% z prijmov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ani ja - to by išlo o neoprávnené podnikanie. Ale aj fakturácia ako si uviedla nie je celkom v súlade s jeho ŽL. Ak nemá remeselnú živnosť, murárske práce faktúrovať nemôže.

    slavuš je offline (nepripojený) slavuš

    slavuš
    a ak by fakturoval za pripravne prace k realizacii stavby,alebo dokončovacie staveb.práce bolo by to ok? a tie 40%výdavky môže odpočítať?

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    § 8 ZDP presne z dovodu neopravneneho podnikania. faktury mozno vystavovat v sulade s predmetmi podnikania uvedenymi na ZL. moze byt poskodeny objednavatel, ak podnika, nakolko objednavatelove vydavky/naklady su VNZD/NNZD

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    slavuš Pozri príspevok
    a ak by fakturoval za pripravne prace k realizacii stavby,alebo dokončovacie staveb.práce bolo by to ok? a tie 40%výdavky môže odpočítať?
    ano, vydavky vo vyske 40% z prijmov, ale mozno fakturovat len v rozsahu zivnostenskeho opravnenia. faktury este neboli vystavene, ked teraz sa meni text vo fakturach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.