Zavrieť

Porady

diety u vodičov medzinárodnej prepravy

Poraďte skúsenejší v tejto oblasti. Ako máte vyriešené poskytovanie tzv. diét pre vodičov medzinárodnej prepravy. Viem, že niektorí poskytujú diéty v zmysle zákona o cestovných náhradách a niektorí majú stanovené sadzby za 1 km jazdy, ale práve to mi akosi nesedí. Zdá sa mi, že to nie je celkom v súlade so zákonom o dani z príjmov. Veď ako sa dá zosúladiť zákon o cestovných náhradách a poskytovanie náhrady za 1 km jazdy. Poraďte, iste sa nájde niekto, kto to má vyriešené tak, aby aj vlk bol sýty aj ovca celá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Nijako to nevyriešiš. Zákon hovorí jednoznačne. Tiež sme skúšali kde-čo. Dokonca sme dali vodičom podpísať, že s tým súhlasia. Právnik dal k tomu stanovisko, že porušujeme zákon. Máš len jednu nádej, že Ťa všetci vodiči
    k súdu nedajú.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Viem, že majitelia firiem to chcú riešiť doplatkami do kilometrovného, aby mali menšie náklady no a vodiči s tým súhlasia, lebo, lebo...
    Musíš každému vystaviť cest.príkaz, do ktorého si počas jazdy vpisujú miesta a vzdialenosti a na konci mesiaca, prípadne po návrate ti ho odovzdajú, ale má to jednu závažnú chybu - vodiči to nechcú vypisovať, klamú pri trvaní času na trase, prikladajú bločky, ktoré kde kade nájdu a iné. My to robíme tak, že dostanú cest.príkaz, napíšu mi km a mestá, sú snímaní počas jázd v zahraničí cez PC, do každého kamióna to stálo nemalú čiastku, ale takto aspoň vie majiteľ, či sa niečo nedeje s MV, s vodičom, pri poruchách a iné. Na konci mesiaca mi odovzdajú cesťák, vypočítam im náhrady a preplatím cez pokladnicu, prípadne niektorým cez mzdy.

    flee je offline (nepripojený) flee

    ekonóm ZŠ flee
    Mám tiež tento problém v MKD, ako vyplácať šoférov či podľa zákona o cest.náhradách alebo nejakou sadzbou za km. Ale ako dám do výdavku sadzbu za km? Napr. 0,O7 eur/km?

    diety u vodičov medzinárodnej prepravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.