Zavrieť

Porady

Nadob.tovaru z ČR

Prosim Vas, ako mam spravne postupovat pri uctovani nadobudnutia mat. z ČR:
1.FA vystavena (aj zdan.plnenie) 26.7.04 - v tento den mi ju aj odfaxovali
2.FA uhradena 28.7.04
3.Material prisiel (aj s original fakturou) 5.8.04
Je mozne uctovat nasledovne???:
1.501AE/321AE ??, 343AE/343AE - v oboch pripadoch kurz 26.7.04
2.321AE/221 (kurz 28.7.04) a vzniknuty kurz.rozdiel 563/221
3. ??
Vdaka za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Silvia máš to správne. Ale DPH účtuješ iba v prípade, že ten český dodávateľ je platca, t. zn. že máš na faktúre jeho IČ DPH. Ak by bol neplatca tak nadobudnutie tovaru nezdaňuješ.

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Prosím o radu, neviem ako mám postupovať pri nadobudnutí ultrazvuku z ČR so zníženou - 5 % sadbou dane. Ultrazvuk kupuje platiteľ DPH v SR, miesto dodania je SR. Bude ho používat k vykonávaniu zdravotnej starostlivosti ( oslobodenej od dane ). Vzniká mi daňová povinnosť pri takomto nadobudnutí v sadzbe 19 % ? Ak áno, ako je to pri odpočítaní dane na vstupe?
    Vopred ďakujem za príspevky.

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Už som si odpovedala, citujem zo stránky DRSR : " Ak slovenský platiteľ dane, ktorý má pridelené identifikačné číslo pre daň, nadobudne tovar v tuzemsku z iného členského štátu, vypočíta si daň z tohto intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru podľa sadzby platnej v tuzemsku. Túto sumu dane uvenie v daňovom priznaní a súčasne si uplatní v daňovom priznaní odpočítanie dane. V prípade, ak platiteľ nebude mať právo na odpočítanie dane, pretože pôjde napr. o tovar určený na poskytovanie zdravotnej starostlivost, ktorá je oslobodená od dane bez možnosti odpočítania dane, v daňovom priznaní uvedie len daň z nadobudnutia tovaru."

    Podľa mňa je to hrozne nespravodlivé. Ako je to ale potom so vstupnou cenou. Pripočítava sa odvedená daň do vstupnej ceny HM ? To už ale asi patrí do inej témy.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Prosím o radu tovar nakúpený v ČR 31.5.2007 aj zaplatený, faktúra vystavená 14.6.2007. Rozmýšľam správne ak kurz z 31.5.07 použijem v účtovníctve a kurzom 14.6.07 samozdaním faktúru?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kája. Pozri príspevok
    Prosím o radu tovar nakúpený v ČR 31.5.2007 aj zaplatený, faktúra vystavená 14.6.2007. Rozmýšľam správne ak kurz z 31.5.07 použijem v účtovníctve a kurzom 14.6.07 samozdaním faktúru?
    uplne správne uvažujete
    človiečik Vladimír Ozimý
    Janka P Pozri príspevok
    Už som si odpovedala, citujem zo stránky DRSR : " Ak slovenský platiteľ dane, ktorý má pridelené identifikačné číslo pre daň, nadobudne tovar v tuzemsku z iného členského štátu, vypočíta si daň z tohto intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru podľa sadzby platnej v tuzemsku. Túto sumu dane uvenie v daňovom priznaní a súčasne si uplatní v daňovom priznaní odpočítanie dane. V prípade, ak platiteľ nebude mať právo na odpočítanie dane, pretože pôjde napr. o tovar určený na poskytovanie zdravotnej starostlivost, ktorá je oslobodená od dane bez možnosti odpočítania dane, v daňovom priznaní uvedie len daň z nadobudnutia tovaru."

    Podľa mňa je to hrozne nespravodlivé. Ako je to ale potom so vstupnou cenou. Pripočítava sa odvedená daň do vstupnej ceny HM ? To už ale asi patrí do inej témy.
    súčasťou vstupnej ceny podľa paragrafu 25 ods 5 pism b je aj dph u daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a nemôže ju odpočítať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.