Zavrieť

Porady

Daň z príjmu -problém s prenájmom

Manželka prenajíma svoju vlastnú nehnuteľnosť manželovej sro-čke za 1,-EUR s tým, že túto nehnuteľnosť on môže ďalej prenajímať a podnikať s ňou, ona nechce mať s ňou žiadne starosti. Podmienka bude sa o túto nehnuteľnosť starať, vykonať na nej všetky potrebné prípadné opravy, zaplatiť za ňu dań z nehnuteľností, elektriku, vodné, stočné, plyn -to všetko majú zahrnuté v zmluve.
Sro-čka byt prenajíma a elektriku, vodu, plyn refaktúruje nájomcovi.
Problém v účtovníctve je ten, že elektrika,voda a plyn faktúra je vystavená na manželku a konateľ si ju chce silou mocou zahrnúť do nákladov...-lebo však ju refaktúroval nájomcovi!!!
Taktiež daň z nehnuteľností je vlastne napísaná na manželku -myslím, že nemala mu to prenajať za 1,-EUR, ale mala mu to prenajať aspoň za tú daň z nehnuteľností...-a vtedy by si to mohol dať bez problémov do nákladov, takto neviem, vzhľadom k tomu, že má sro-čku ako mám účtovať o tejto dani, elektrike atď...??? -mám to účtovať ako nedaňový náklad -môže sa tak v prípade sro-čky? Myslím, že riešenie by bolo keby do ZSE a iných spoločností pošle zmluvu o nájme a tie faktúrujú na sročku, ale čo za tie mesiace, keď tak neurobili -ako to účtovať viete mi prosím poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daň z príjmu -problém s prenájmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.