Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za 2010

Ahojte poraďáci, potrebujem pomôcť s DP. Ide o dôchodcu na čiastočnom invalidnom (priznanom až 2011 - ale od 16.9.2010) inak celý rok 2010 poberal hmotnú núdzu. Pritom v čase 9-12/2010 brigáda na dohodu s príjmom 300 eur, daň vybraná zrážkou 55 eur. ako a čo vyplniť v DP aby bola daň vrátená? prosíííím poradte.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mrehakova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebujem pomôcť s DP. Ide o dôchodcu na čiastočnom invalidnom (priznanom až 2011 - ale od 16.9.2010) inak celý rok 2010 poberal hmotnú núdzu. Pritom v čase 9-12/2010 brigáda na dohodu s príjmom 300 eur, daň vybraná zrážkou 55 eur. ako a čo vyplniť v DP aby bola daň vrátená? prosíííím poradte.ďakujem
    ID má nárok na odpočet celej NČZD, takže vyplňaš klasické A-čko. Dávky v hmotnej núdzi nie sú zdanitelným príjmom.

    Vyplnený vzor tlačiva typu A nájdeš v tejto téme

    http://www.porada.sk/t132458-danove-...nen%E9+DP+typu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leyre Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, alebo overiť, či som správne pochopila zákon o dani z príjmov par 11 ods.7.
    Ak dôchodca poberá dôchodok od roku 1999 a pracoval na dohodu v mesiaci marec až júl 2010 z celkovým príjmom 193,03 a zrážková daň 36,66, môžem mu urobiť daň.priznanie A a uplatniť nezdaniteľnú čiastku ako rozdiel 4025,70 a jeho dôchodku?
    Len si nie som istá, či sa ráta suma dôchodku za celý rok, alebo len pomerná časť - za mesiaca, ktoré odpracoval.

    Ďakujem za odpoveĎ
    vzhľadom na výšku príjmu -môžeš DP urobiť aj v zmysle § 46 - vtedy sa na výšku SD neprihliada
    Ďakujem, takže príjem z brigády bude v r. 32 a daň r. 63. a kam sa uvedie výška dôchodku? do r. 29? hoci bol priznaný v roku 2011?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mrehakova Pozri príspevok
    Ďakujem, takže príjem z brigády bude v r. 32 a daň r. 63. a kam sa uvedie výška dôchodku? do r. 29? hoci bol priznaný v roku 2011?
    Nikde, ID sa v DP neuvádza.

    leyre je offline (nepripojený) leyre

    Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac leyre
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, alebo overiť, či som správne pochopila zákon o dani z príjmov par 11 ods.7.
    Ak dôchodca poberá dôchodok od roku 1999 a pracoval na dohodu v mesiaci marec až júl 2010 z celkovým príjmom 193,03 a zrážková daň 36,66, môžem mu urobiť daň.priznanie A a uplatniť nezdaniteľnú čiastku ako rozdiel 4025,70 a jeho dôchodku?
    Len si nie som istá, či sa ráta suma dôchodku za celý rok, alebo len pomerná časť - za mesiaca, ktoré odpracoval.

    Ďakujem za odpoveĎ

    leyre je offline (nepripojený) leyre

    Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac leyre
    Takže, ako som ešte teraz čítala ten zákon a príspevky o daň. priznaní dôchodcov, ak si neuplatní nezdaniteľnú čiastku, nezaškrtnem políčko o poberaní dôchodku bude to ok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leyre Pozri príspevok
    Takže, ako som ešte teraz čítala ten zákon a príspevky o daň. priznaní dôchodcov, ak si neuplatní nezdaniteľnú čiastku, nezaškrtnem políčko o poberaní dôchodku bude to ok?
    práve že zaškrtneš, výšku dôchodku (v DP typu A) môžeš aj nemusíš uviesť.

    leyre je offline (nepripojený) leyre

    Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac leyre

    leyre je offline (nepripojený) leyre

    Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac leyre
    prepáčte, moja malá mi chce vehementne pomáhať a spať sa jej akosi nechce - takže aby to bolo úplne v poriadku - zaškrtnem políčko 28 - no nezdaniteľnú čiastku nedám žiadnu. Je to správne?
    Posledné dni nerobím nič iné len čítam zákon o dani z príjmov a mám pocit, že už neviem ani to, čo som brala ako samozrejmosť -

    leyre je offline (nepripojený) leyre

    Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac leyre
    už sa mi konečne zasvietila žiarovka v hlave -hurá - čítam , ale stále mi nedochádzalo, prečo mi dáva daň 0 keď na riadku 45 mi vyšla 36,67. takže ešte raz ďakujem aj za trpezlivosť. Ešte budem musieť doriešiť manžela - dodatočné alebo opravné dp, no to tu nepatrí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.