Zavrieť

Porady

DPFOB - tabuľka 1

Pekny vecer,

prosím Vás len o uistenie, pretože mi to už akosi prestáva myslieť. SZČO pri výdavkoch percentom z príjmu neuvádza v tabuľke č. 1 tieto výdavky na jednotlivých riadkoch, ale len celou sumou na riadku 9, však?

Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    912 Pozri príspevok
    Ďakujem moc za odpoveď. Ja som asi fakt teliatko, ale mne to podľa poučenia a aj podľa návodu v ich úžasnom E-DANE tak vychádza. Nevadí, opravím ... :-)

    Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.
    Zdroj: poučenie DRSR
    O tom sa na porade vedú siahodlhé diskusie. Môj názor je taký, že už zopár rokov im v texte pod tabuľkou chýba čiarka, tu:
    .......... uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 pds. 1 a 2 zákona, úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a .........
    Osobne na jednolivé riadky dávam 40% + odvody a v pomocných výpočtoch(odd. XVII) uvediem z čoho sa daná suma skladá. Napr.:
    P = 10000
    V(40%) = 4000
    odvody = 1000
    V(spolu) = 5000
    DÚ s tým nemá problém, aspoň pred cca 3 rokmi som to konzultovala, nevyhadzovalo im žiadnu hviezdičku(chybovú hlášku).
    Naposledy upravil Marína : 19.03.11 at 22:45 Dôvod: doplnenie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    912 Pozri príspevok
    Pekny vecer,

    prosím Vás len o uistenie, pretože mi to už akosi prestáva myslieť. SZČO pri výdavkoch percentom z príjmu neuvádza v tabuľke č. 1 tieto výdavky na jednotlivých riadkoch, ale len celou sumou na riadku 9, však?

    Veľmi pekne ďakujem.
    Uisťujem ťa, že to tak nestačí.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Ďakujem moc za odpoveď. Ja som asi fakt teliatko, ale mne to podľa poučenia a aj podľa návodu v ich úžasnom E-DANE tak vychádza. Nevadí, opravím ... :-)

    Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov (§ 6 ods. 10 zákona), uvedie sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona úhrnom na riadku 9 tejto tabuľky vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov, pričom pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí táto skutočnosť a zároveň sa uvedie suma zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.
    Zdroj: poučenie DRSR
    Naposledy upravil 912 : 19.03.11 at 22:10 Dôvod: doplnený zdroj

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Jéééj, tak to ďakujem moc za odpoveď, fakt som si myslela, že som už blbá. Ja som to tam po minulé roky dávala na jednotlivé riadky a tento rok cez E-DANE sa mi to akosi zrazu nezdalo ... Keď som sa totižto nastavila na súčtový riadok 9 tak to vypisovalo:

    (Ak je zaškrtnuté pole "Pri príjmoch podľa par. 6 ods. 1 a 2 zákona uplatňujem výdavky percentom" tak T1_r9_2>=0, inak Tab. 1 riad. 9 stĺ. 2 = súčet stĺpcov 2 z riadkov 1 až 8)

    A až to "INAK" ma donútilo sa nad tým vôbec zamýšľať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.