Zavrieť

Porady

Danove priznanie student, typ A.

Prosim vas, potreboval by som pomoct s danovym priznanim. Som student a vyplnam priznanie typ A. Robim to cez eDane (snad to funguje ako ma) a nejako sa z toho neviem vysomarit. Najde sa niekto ochotny poradit?

Uhrn zuct. a vyplatenych prijmov 7619,15.
Poistne 0.
Uhrn preddavkov na dan 1453.

R 36= 7619,15.
R. 37= 4025,70 kedze zaklad dane nemam vyssi ako 15k euro.
R. 38-42 nevyplnam.
R. 43 opat 4025,7.

R. 44= 3593.45 a na R. 45= 682.75 (nevratna dan???) Pocitam to dobre?

R 45a az 53 nevyplnam.

R 54, 56 budu 682.75.
R 62= 1453.
R 64= 0.
R 65= 770.25 (to je vlastne dan ktoru mi vratia)


Oddiely VII az XI? potom nevyplnam.

V oddiely XII? si poziadam o vratenie danoveho preplatku ano?




DAKUJEM ZA ODPOVEDE, snad som to nejako zvladnem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    matoe Pozri príspevok
    Prosim vas, potreboval by som pomoct s danovym priznanim. Som student a vyplnam priznanie typ A. Robim to cez eDane (snad to funguje ako ma) a nejako sa z toho neviem vysomarit. Najde sa niekto ochotny poradit?

    Uhrn zuct. a vyplatenych prijmov 7619,15.
    Poistne 0.
    Uhrn preddavkov na dan 1453.

    R 36= 7619,15. aj v r.32 a 34 je táto suma
    R. 37= 4025,70 kedze zaklad dane nemam vyssi ako 15k euro.
    R. 38-42 nevyplnam.
    R. 43 opat 4025,7.

    R. 44= 3593.45 a na R. 45= 682.75 (nevratna dan???) to je daň vypočítaná po odpočítaní NČZD Pocitam to dobre? počíta to dobre
    R 45a az 53 nevyplnam.

    R 54, 56 budu 682.75.
    R 62= 1453.
    R 64= 0.
    R 65= 770.25 (to je vlastne dan ktoru mi vratia) áno je to preplatok na dani
    Oddiely VII az XI? potom nevyplnam. v odd. X r.78 sa uvádza počet príloh,
    treba k DP priložiť fotokópie potvrdení o príjmoch a zaplatených preddavkoch na daň

    V oddiely XII? si poziadam o vratenie danoveho preplatku ano? áno treba uviesť č.účtu v prípade ak suma má byť zaslaná na účet



    DAKUJEM ZA ODPOVEDE, snad som to nejako zvladnem.
    .

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. zase až tak to nepreháňaj .. trošilinku si náročný
    Treba zaniesť na DU (môžeš aj niekoho poprosiť) osobne .. alebo poslať poštou

    doplním o informáciu z DRSR .. Daňové priznanie je možné doručiť daňovému úradu osobne, poštou, alebo elektronickými prostriedkami (ak sú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, alebo elektronickou značkou, v*prípade, ak má daňový subjekt uzatvorenú dohodu podľa § 20 ods. 8 zákona o*správe daní a poplatkov).

    .. takže poštou pošli
    Naposledy upravil Katy a R : 20.03.11 at 16:41

    matoe je offline (nepripojený) matoe

    matoe
    babi2: dakujem,

    inak ja to vyplnam cez eDANE a chcem to poslat na elektronicku podatelnu...neplati to len pre fyzicke podanie na urade? lebo v elektronickom formulari tam nevidim moznost prilozit naskenovane potvrdenia (ktore samozrejme mam)

    matoe je offline (nepripojený) matoe

    matoe
    Ano, chapem ze mam na urady tejto krajiny asi privysoke naroky. Je zaujimave, ze v CR kde studujem sa takto v pohode komunikuje a u nas ked chcem nieco vybavit, tak uz mi na to moja mentalna vybava nestaci

    Ale teraz vazne, myslis ze podavat to elektronicky je nevhodne/zle?
    Nemate s tym niekto skusenosti, ako mam postupovat s tym riadkom 78 ak by som to chcel cez elektronicku podatelnu?
    Resp. nie som momentalne v SR a potrebujem to vybavit rychlo a bez zdrzovania, este posta pripada relativne do uvahy.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    matoe Pozri príspevok
    Ano, chapem ze mam na urady tejto krajiny asi privysoke naroky. Je zaujimave, ze v CR kde studujem sa takto v pohode komunikuje a u nas ked chcem nieco vybavit, tak uz mi na to moja mentalna vybava nestaci

    Ale teraz vazne, myslis ze podavat to elektronicky je nevhodne/zle?
    Nemate s tym niekto skusenosti, ako mam postupovat s tym riadkom 78 ak by som to chcel cez elektronicku podatelnu?
    Resp. nie som momentalne v SR a potrebujem to vybavit rychlo a bez zdrzovania, este posta pripada relativne do uvahy.
    Ako Katy a R napísla elektronicky sa dá poslať len ak by si mal ZEP, ktorý predpokladám nemáš, takže pošli poštou

    Danove priznanie student, typ A.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.