Zavrieť

Porady

Potvrdenie pri daňovom bonuse

Ahojte poraďáci.......prosím Vás o pomoc....
ak podávam daňové priznanie a celý rok som poberala daňový bonus, treba doložiť aj kópiu rodného listu dietata a potom aj potvrdenie o návšteve školy??????dieťa študuje na vysokej škole dennú formu štúdia, ale mám doložiť aj povtrdenie za šk. rok 2009/2010 a potom aj šk. rok 2010/2011??????

Ďakujem Vám pekne za pomoc.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ak si mala originál k nahliadnutiu, stačí na kópiu napísať, že bolo overené z originálu-dátum, podpis

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janette784 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.......prosím Vás o pomoc....
    ak podávam daňové priznanie a celý rok som poberala daňový bonus, treba doložiť aj kópiu rodného listu dietata a potom aj potvrdenie o návšteve školy??????dieťa študuje na vysokej škole dennú formu štúdia, ale mám doložiť aj povtrdenie za šk. rok 2009/2010 a potom aj šk. rok 2010/2011??????

    Ďakujem Vám pekne za pomoc.....
    ak ti DB vyplatil zamestnávatel a výplatu DB máš uvedenú v potvrdení .., žiadne doklady prikladať nemusíš.

    AK žiadaš výplatu od DU, prikladáš rodný list dieťaťa a potvrdenie o návšteve školy za obidva školské roky.

    Macka je offline (nepripojený) Macka

    Macka
    ak Ti bol daňový bonus vyplatený v práci a v správnej výške a máš naň zo zákona nárok, určite od Teba zamestnávateľ tieto podklady žiadal, a na základe toho Ti ich vyplatil, potom netreba k daňovému prikladať tieto kópie. Ak žiadaš doplatenie rozdielu/ vidím, že píšeš, že Ti bol vyplatený/ prostredníctvom daňového priznania, vtedy prikladáš kópie aj rodného listu, aj potvrdenia pre oba semestre v danom roku, a tiež kópiu potvrdenia o príjmoch FO so závislej činnosti , ktoré ti dá zamestnávateľ, kde je uvedená aj výška vyplateného daň. bonusu. Ja si DB žiadam každý rok prostredníctvom DP spolu s týmito kópiami, a zatiaľ to bolo OK.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Zamestnanec mi teraz doniesol potvrdenie o návšteve školy k daňovému bonusu, lenže je to len kópia. Musím mať pri vyhlásení založený originál, alebo postačí aj kópia? Ďakujem

    Potvrdenie pri daňovom bonuse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.