Zavrieť

Porady

daňový bonus a príjem z ČR

ahojte zamestnanec má len príjem zo závislej činnosti počas roka 2010 v CR. ma dve deti, na ktoré si v CR uplatnuje danový bonus....može si aj na základe podaného danového priznanie na SVK uplatniť tiež danový bonus na vyživované deti, aj ked si ho uplatli aj v CR.....V zákonde o DzP par. 33 je len podmienka dosiahnutia príjmu min. 6náb. život. minima....

Metodu vynatia alebo zápočtu su uz moze vybrat?
Naposledy upravil Dav : 22.03.11 at 17:25
Usporiadat
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte neviete mi niekto poradit?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri tu http://www.porada.sk/1214512-post18.html
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

dakujem marína....čiže na SVK si moze uplatniť danový bonus za celý rok u obidvoch deti?? v CR su nejaké podmienky, kedy moze uplatniť danový bonus v CR.....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Niektorí českí zamestnávatelia vyžadujú potvrdenie o tom, že manželka nepoberá daňový bonus v SR, ak ho poberá, v ČR ho neuplatnia. Nemám ich zákon naštudovaný. Je tu niekde téma, kde je táto problematika prebraná obsiahlejšie.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

prosím Vás moze si teda občan SVK, ktorý ma príjem len z CR a zaroven tam poberal určitú dobru aj danový bonus na dieťať, uplatniť v DPtypA aj nárok na danový bonus na dieťať za celý rok na SVK?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tinkas Pozri príspevok
ahojte zamestnanec má len príjem zo závislej činnosti počas roka 2010 v CR. ma dve deti, na ktoré si v CR uplatnuje danový bonus....može si aj na základe podaného danového priznanie na SVK uplatniť tiež danový bonus na vyživované deti, aj ked si ho uplatli aj v CR.....ano V zákonde o DzP par. 33 je len podmienka dosiahnutia príjmu min. 6náb. život. minima....

Metodu vynatia alebo zápočtu su uz moze vybrat?
metodu vyňatia príjmov -je pre neho vyhodnejšia
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

dakujem balunka....a nevedela by si pomoct s tým DB...ak si ho uplatnovať al v CR (ale nie celý rok) može si celý DB uplatniť aj v SVK??
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tinkas Pozri príspevok
dakujem balunka....a nevedela by si pomoct s tým DB...ak si ho uplatnovať al v CR (ale nie celý rok) može si celý DB uplatniť aj v SVK??
,prečo nie celý rok?deti si môžeš uplatniť aj v čechách v českomDP /celý rok/ aj na Slovensku v slovenskom DP/celý rok/
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

práveže som si nie istá, či je to mozne, ked si uplatnoval danový bonus v Cr či si moze aj na SVK....viem že podla DzPFO par. 33 je iba podmienka DB len ak dosiahnes 6nas. ziv. mimina.....ani v DzPF a v zmluve medzi CR a SVK nie je spomenutý DB a jeho uplatnovanie...tak som si nie ista, či je to možné....
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tinkas Pozri príspevok
práveže som si nie istá, či je to mozne, ked si uplatnoval danový bonus v Cr či si moze aj na SVK....viem že podla DzPFO par. 33 je iba podmienka DB len ak dosiahnes 6nas. ziv. mimina.....ani v DzPF a v zmluve medzi CR a SVK nie je spomenutý DB a jeho uplatnovanie...tak som si nie ista, či je to možné....
je to možné
na Slovensku je podmienka 6násobok živ.minima
v Čechách je podmienka 90%celosvetových príjmov musia tvoriť príjmy z čiech,a keďže píšeš,že celý rok robil v čechách,iný príjem nemal,tak môže aj v čechách
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

možno toto pomôže, je to z odpovedí z DRSR
Ak daňovník spĺňa podmienky na uplatnenie nároku na daňový bonus podľa § 33 zákona o dani z príjmov a v roku 2010 dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti alebo zo živnosti, inej samostatnej zárobkovej činnosti a prenájmu aspoň vo výške 1 846,20 eura (vykázal z tohto príjmu základ dane), má nárok na jeho uplatnenie i v prípade, že príjmy dosiahol zo zdrojov mimo územia SR, napr. na území Rakúskej republiky. Zákon o dani z príjmov umožňuje uplatniť daňový bonus nielen daňovníkom, ktorí mali príjem iba zo zdrojov na území SR, ale i v prípade kombinovaného príjmu a i daňovníkom, ktorí poberali príjem iba zo zahraničia.
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

jeej dakujem Vám ľudkovia.. truch je možné pripojiť aj otázku k tej odpovedi z DRSR, prípadne link?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak toto je naozaj zaujímavé Usmernenie k zdaneniu daňového bonusu poberaného v zahraničí Ozaj by ma nenapadlo, že DB vyplácaný v zahraničí je zdaniteľným príjmom v štáte, ktorého je daňovník rezidentom. Čo vy na to?
Tiež Poberanie daňového bonusu v ČR aj v SR
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

tinkas Pozri príspevok
jeej dakujem Vám ľudkovia.. truch je možné pripojiť aj otázku k tej odpovedi z DRSR, prípadne link?
Otázky a odpovede pridala Majka Melnik http://www.porada.sk/1693106-post128.html
Po prečítaní príspevku od Maríny je to aj tak jedno
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáška, myslela si na niečo konkrétne v tých otázkach a odpovediach z DR SR?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Evka, v odpovedi č.14 som odtiaľ použila odpoveď
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

Marína Pozri príspevok
Tak toto je naozaj zaujímavé Usmernenie k zdaneniu daňového bonusu poberaného v zahraničí Ozaj by ma nenapadlo, že DB vyplácaný v zahraničí je zdaniteľným príjmom v štáte, ktorého je daňovník rezidentom. Čo vy na to?
Tiež Poberanie daňového bonusu v ČR aj v SR
Inak musim povedať, že som bola na školí DRSR 17.03.2011 v ZA a presne niečo také ta pani spomínala, že DB vyplácaný v zahraničný je zdaniteľný príjem....neboli ste tam tiež niekto?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ak teda je vyplatení DB v CR zdanitelným príjmom...kam ho je potrebne uviest??? ako príjem zo závislej činnosti?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tinka, škoda, že si sa školiteľky nepovypytovala čo a ako s tým DB.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ved ma to ani vo sne nenapadlo, že to budem tento rok potrebovat.. ešte tam spomínala aj nejakú zmenu od 1.1.2011...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať