Zavrieť

Porady

práca na dohodu

pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jozo334 Pozri príspevok
    pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
    Ide o to, že ak si neevidovaný na úrade práce, tak si musíš platiť odvody na zdravotné poistenie. Ostatné odvody, do SP, sú dobrovoľné, teda, je na tebe, či si ich budeš platiť.
    Ak si evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný, tak odvody do ZP platí za teba štát. Ale potom platí podmienka, že na dohodu nesmieš zarobiť viac ako 136,52 Eur, inak ťa vyradia z evidencie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozo334 Pozri príspevok
    pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
    Dohodár z odmeny neodvádza odvody, platí len daň, ale tú mu zrazia priamo z odmeny. ( ak má nárok na NČ, tak len rozdiel)

    jozo334 je offline (nepripojený) jozo334

    jozo334
    nemám žiadne odmeny, 3,20euro na hodinu,všetko mi dajú na ruku/účet a ja mám platit štátu - dan, všetky poistenia, vlastne všetky odvody, ale ja neviem aké...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozo334 Pozri príspevok
    nemám žiadne odmeny, 3,20euro na hodinu,všetko mi dajú na ruku/účet a ja mám platit štátu - dan, všetky poistenia, vlastne všetky odvody, ale ja neviem aké...
    Odmena-to je za prácu na dohodu, kedže to nie je mzda. Ale veď som napísala, že nijaké odvody platiť nebudeš. A zdaniť to musia oni, ihneď pri výplate. ALebo budeš makať načierno?

    jozo334 je offline (nepripojený) jozo334

    jozo334
    Tweety Pozri príspevok
    Odmena-to je za prácu na dohodu, kedže to nie je mzda. Ale veď som napísala, že nijaké odvody platiť nebudeš. A zdaniť to musia oni, ihneď pri výplate. ALebo budeš makať načierno?
    nerozumiem tomu,čo mi potom kázali platit štátu? je to agentura Trenkvalder,dnes som tam bol na pohovore, ponúkli prácu na dohodu, bez stravných lístkov alebo inej stravy, a všetky platby štátu si mám odvádzať sám, tak do čoho ma to chcú dostat ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.