Zavrieť

Porady

A alebo B

Dnes som dostala takúto otázku. SZĆO - pozastavená činnosť od roku 2009 do roku 2012. V roku 2010 mal príjmy len zo závislej činnosti, aký typ daňového priznania podať. Moja odpoveď - podať typ A a uviesť na tlačive DIĆ, nie rodné číslo. Má nárok aj na zamestnaneckú prémiu. Dotyčná nesúhlasila. Tvrdí že treba podať B a tam uviesť len príjmy zo závislej činnosti, argumentuje tým, že na tlačivo A sa nemôže uviesť DIĆ.
Prosím poraďáci o posúdenie kto má pravdu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Každý daňovník, či už FO-občan alebo FO-SZČO, ktorý čo i len raz podal daňové priznanie, má automaticky vygenerované DIČ. Aspoň takto voľakedy systém DIČ automaticky generoval a nemyslím, že teraz je to inak. Ešte pred obdobím, keď nebola povinnosť sa z dôvodu príjmu z prenájmu na DÚ registrovať, som podávala DP u FO-občan s DIČ-om a nie rodným číslom, ktoré som zistila u správkyne dane.
    Naposledy upravil Marína : 23.03.11 at 05:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podať A s rodným číslom.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, a z podania A s DIČ-om bude problém. Ja som totiž 3 také podala. Jednalo sa o daňovníkov s príjmom podľa § 6 ods. 3, príjem bol nízky, netrebalo zdaniť, ale všetci mali príjem zo závislej činnosti.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Je polnoc a po márnom hľadaní na všetkých možných odborných stránkach som nedošla k žiadnemu záveru. Myslím si, že nič nebráni tomu aby sa v daňovom priznaní typ A uviedlo DIČ, dokonca sa prikláňam k tejto verzii, nakoľko daňovník má pridelené DIČ.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Katarina Pozri príspevok
    Je polnoc a po márnom hľadaní na všetkých možných odborných stránkach som nedošla k žiadnemu záveru. Myslím si, že nič nebráni tomu aby sa v daňovom priznaní typ A uviedlo DIČ, dokonca sa prikláňam k tejto verzii, nakoľko daňovník má pridelené DIČ.
    .. z mojej skúsenosti .. problém nebol ani pri DP-B ak sa uviedlo rodné číslo (DIČ pridelené). Tak si nerob s tým problém. Môžeš uviesť poznámku, že činnosť pozastavená.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ďakujem, ste skutočne veľmi zlatí, len teraz mi ide o to, či nebude problém stými daňovými priznaniami typu A , ktoré som už podala s DIČ-om. Zoltán má určite pravdu, potvrdzujú to aj ostatní poraďáci. Ešte nepodané daňové priznanie - pozastavenie živnosti a príjem len podľa § 5 - určite takto budeme riešiť . Ale čo s mojimi už podanými priznaniami ? Na daňovom priznaní typ A je uvedené na r. 1 - rodné číslo /DIĆ/. Snáď nebudú z toho robiť problém.
    Všetkým Vám ešte raz ďakujem. Odoberám sa spať. Držte sa, pár dní a nocí a máme to za sebou.
    Naposledy upravil Katarina : 22.03.11 at 23:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.