Zavrieť

Porady

Vyplyvajuce povinnosti DP a RZZP -student/SZČO

Dobry den,
chcela by som sa spytat ake povinnosti mi vyplyvaju zo zakona pri podavani tychto dvoch tlaciv. Som studentkou denneho studia - teda poistenec statu. Od augusta 2010 som vsak zacala pracovat ako SZČO samozrejme popri studiu a pracovala som az do konca roka. Moj prijem so szčo bol okolo cca 1000 €. Zaciatkom roka som vsak brigadovala od januara az do maja kde moj prijem spolu bol tiez cca 1000 €. Potom som v lete brigadovala v inej firme a aby som nemala doma malo tych tlaciv tak som brigadovala aj mesiac november december zase v inej firme.
Hlavnym problemom je ze by som si chcela uplatnit dan, ktora mi bola strhnuta v lete z brigady a neviem ci mam vyplnat tlacivo B, kde priznam prijmy so szčo, ktore nepresiahli sumu 2012,85 € alebo staci, ak vyplnim tlacivo A, dodam k nemu vsetky 3 zuctovania z brigad a narokujem si zrazenu dan.

Zaroven ma trapi este jedna vec, ci ako student-poistenec statu a zaroven szčo podla vysky mojho prijmu, ktora za rok bola vyssia ako 2500 € som povinna podavat RZZP.

Vopred dakujem za kazdu jednu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    5sashy Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa spytat ake povinnosti mi vyplyvaju zo zakona pri podavani tychto dvoch tlaciv. Som studentkou denneho studia - teda poistenec statu. Od augusta 2010 som vsak zacala pracovat ako SZČO samozrejme popri studiu a pracovala som az do konca roka. Moj prijem so szčo bol okolo cca 1000 €. Zaciatkom roka som vsak brigadovala od januara az do maja kde moj prijem spolu bol tiez cca 1000 €. Potom som v lete brigadovala v inej firme a aby som nemala doma malo tych tlaciv tak som brigadovala aj mesiac november december zase v inej firme.
    Hlavnym problemom je ze by som si chcela uplatnit dan, ktora mi bola strhnuta v lete z brigady a neviem ci mam vyplnat tlacivo B, kde priznam prijmy so szčo, ktore nepresiahli sumu 2012,85 € alebo staci, ak vyplnim tlacivo A, dodam k nemu vsetky 3 zuctovania z brigad a narokujem si zrazenu dan.

    Zaroven ma trapi este jedna vec, ci ako student-poistenec statu a zaroven szčo podla vysky mojho prijmu, ktora za rok bola vyssia ako 2500 € som povinna podavat RZZP.

    Vopred dakujem za kazdu jednu odpoved

    Vyplníš tlačivo B, kde uvedieš do oddielu VI. príjem a výdavky z podnikania a do oddielu V. aj príjem z brigád. Si povinná podať aj RZZP, pokiaľ si bola čo len jeden deň SZČO.

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    DP musíš podať na B. Tá hranica 2012,85 platí pre povinnosť podať DP a posudzuje sa uhrn všetkých príjmov.
    RZZP - tie brigády boli na akú formu zmluvy - dohoda o brigádnickej práci študentov alebo niečo iné? Rzzp podať musíš, ale od typu zmluvy na ktoré si robila závisí, či ten príjem sa zahrnie do rzzp.

    5sashy je offline (nepripojený) 5sashy

    5sashy
    Kedze som si nerobila uctovnictvo tak nemam tusenia aka je vyska mojich vydavkov, takze ak spravne chapem v DP zaciarknem "Pri prijmoch podľa bla bla zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov" tak? A kedze celkovo moj prijem nebol vacsi ako 4025,7 za cely rok zo vsetkych prijmov, tak dobre predpokladam ak predpokladam, ze ziadne dane platit nebudem

    Brigady boli formou dohody o brigadnickej praci, asi z toho celeho vyplyva ze najprv mi treba spravit rocne zuctovanie a az potom danove ci?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    5sashy Pozri príspevok
    Kedze som si nerobila uctovnictvo tak nemam tusenia aka je vyska mojich vydavkov, takze ak spravne chapem v DP zaciarknem "Pri prijmoch podľa bla bla zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov" tak? A kedze celkovo moj prijem nebol vacsi ako 4025,7 za cely rok zo vsetkych prijmov, tak dobre predpokladam ak predpokladam, ze ziadne dane platit nebudem

    Brigady boli formou dohody o brigadnickej praci, asi z toho celeho vyplyva ze najprv mi treba spravit rocne zuctovanie a az potom danove ci?
    podpisovala si u zamestnávaelov vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Máš na potvrdení uvedenú zrazenú daň. Ak ano - zrážkovú (v dolnej časti potvrdenia), alebo preddavkovú (v hornej časti).

    5sashy je offline (nepripojený) 5sashy

    5sashy
    veronikasad Pozri príspevok
    podpisovala si u zamestnávaelov vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? Máš na potvrdení uvedenú zrazenú daň. Ak ano - zrážkovú (v dolnej časti potvrdenia), alebo preddavkovú (v hornej časti).
    podpisovala som u vsetkych vyhlasenie, okrem jednej a to tej v lete, pricom mi zrazili konkretne preddavkovu dan, nejakych 40 €, ktore by som si zaroven chcela uplatnit ako preddavok

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    5sashy Pozri príspevok
    podpisovala som u vsetkych vyhlasenie, okrem jednej a to tej v lete, pricom mi zrazili konkretne preddavkovu dan, nejakych 40 €, ktore by som si zaroven chcela uplatnit ako preddavok
    Uveď všetky príjmy z dohody do príjmu podľa § 5.
    Ak celkový základ dane (z dohôd aj podnikania) nepresiahne 4025,70, DU ti zrazenú daň vráti.

    Ako pomôcku nájdeš vyplnené DP typu B v prílohe prvého príspevku

    http://www.porada.sk/t127550-danove-...ypu+vyplnen%E9

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Najskôr DP. V DP dáš, že uplatňuješ výdavky percentom - to percento si ale vypočítaš (40% z príjmu) a sumu uvedieš do nákladov.
    Rzzp urobiš na tlačive B. Tam potom vyplň IV.oddiel za obdobie, kedy si súčasne študent a szčo. Dohody o brigádnickej práci do rzzp nejdú a výsledné poistné by malo byt 0.

    5sashy je offline (nepripojený) 5sashy

    5sashy
    Dakujem velmi pekne za kazdu jednu pomoc, vdaka Vam mi postupne v DP pribudaju vyplnene riadky. Uz len dufat, ze na nieco nezabudnem.

    A este taka malinka vec, ako potvrdenie o prijme zo szčo neprikladam ziadnu prilohu, to si danovy skontroluje podla cisla uctu, ktore napisem do tlaciva, ze? Lebo kvazi jeden zamestnavatel mi radil aby som prilozila ako prilohu vypisy z uctu, kde vidiet prijate platby alebo mal pravdu?

    Krakonoš je offline (nepripojený) Krakonoš

    Krakonoš
    Výpisy z účtu sa neprikladajú. Ked sa uplatňujú výdavky percentom, tak ako SZČO neprikladáš žiadne prílohy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.