Zavrieť

Porady

RZD a daňové priznanie

Ahojte,
prosím poradte mi ako vypísať DP typu A, ak zamestnancovi vykonal RZD zamestnávateľ, kde si uplatňoval NČZD na manželku, ale zabudol uviesť jej príjem, takže mu vyšiel z RZD preplatok, ktorý mu už zamestnávateľ vyplatil. Musí teraz podať DP A ako dodatočné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Podá opravné DP .. ak stihne do 31.3. Ak nie - tak DDP.
    samozrejme - prilohou bude potvrdenie o RZD od zamestnávateľa
    Naposledy upravil Katy a R : 24.03.11 at 08:31

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Katy a R Pozri príspevok
    Podá opravné DP .. ak stihne do 31.3. Ak nie - tak DDP
    Tkže opravné, lenže DP vypĺňam podľa nových skutočností? Jemu vychádza vrátiť skoro celý preplatok, ktorý mu vyplatil zamestnávateľ, je na to nejaká kolonka?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    Tkže opravné, lenže DP vypĺňam podľa nových skutočností? Jemu vychádza vrátiť skoro celý preplatok, ktorý mu vyplatil zamestnávateľ, je na to nejaká kolonka?
    prosím, kde uvediem ten zamestnávateľom vyplatený preplatok?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    macula Pozri príspevok
    prosím, kde uvediem ten zamestnávateľom vyplatený preplatok?
    tak už viem, ak by to niekomu pomohlo, tak ten preplatok, ktorý bol už zamestnávateľom vyplatený sa odráta od zrazených preddavkov podľa §35 r. 62 DPA

    mikat je offline (nepripojený) mikat

    mikat
    Dobry den, prosim o radu. Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok. Okrem toho mám príjem 40 eur - dostala som odmenu zo skoly ako konzultant diplomovej prace. Musim si podat danove priznanie? Dakujem za rady, Katarina

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    mikat Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Som na materskej dovolenke, poberám rodičovský príspevok. Okrem toho mám príjem 40 eur - dostala som odmenu zo skoly ako konzultant diplomovej prace. Musim si podat danove priznanie? Dakujem za rady, Katarina
    Nemáš povinnosť podať DP za rok 2010, pretože tvoj príjem nepresiahol sumu 2012,85 €, ale ak ti zrazili daň z tej odmeny, tak by ti ju prostredníctvom DP vrátili..

    RZD a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.