Zavrieť

Porady

Plastove okna-su aj take?

Pekny slnecny den,
hladam info ohladom plastovych okien.
Mam velke okno v panelakovom byte na juznu stranu. Slnko mi ju vyhreje az na 25-27 stupnov, co mi vyhovuje, lebo mi prehreje cely byt.
Chcela by som vymenit stare okna za plastove, s pouzitim takych skiel, ktore budu i nadalej prepustat teplo do izby.
Existuje take nieco?
Tvrdenie, ze aj toho casu pouzivane plastove okna prepustaju teplo sa zaklada iba z casti na pravde, lebo som to vyskusala na susednom byte, ktory uz ma plastove okno.
Dakujem za kazde info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja síce presne zloženie mojich slovaktualových okien neviem, ale teda slnko a teplo prepúšťajú v lete až moc,mám dvoje žalúzie , lebo to teplo mi vadí...slnko mi svieti od obeda až pokiaľ nezapadne...
    ..a v zime ti slnko byt nevyhreje...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Teplo zo slnka sa šíri rôznymi spôsobmi.Sklá ako také odrážajú len tepelné vlnenie .Oproti obyčajnému sklu, sklá z plastových okien pohlcujú alebo odrážajú späť do exteriéru cca 20% slnečného žiarenia.
    AnitaMartinska
    No neda mi nezareagovat na reakciu od " Pepsikova",
    ze mi byt v zime nevyhreje.
    Pokial nie su velke mrazy a vonku svieti slnko,tak ako po tieto dni, tak po prichode z prace mam v byte tych 25-27 stupnov. A az kym nejdem spat, tak teplota v izbe neklesne pod 23 stupnov.
    V celom byt ide kurenie cez podlahy, ale je velky rozdiel severna strana, kde nemam slnko, tam sa neda sediet bez kurenia a juzna strana ,kde vobec nemusim pustit radiator,vdaka slnku.
    Aj tak dakujem za reakcie.
    Pekny den

    Plastove okna-su aj take?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.