Zavrieť

Porady

zostatok nevyčerpanej dotacie a vykaz MaZ

Dobrý deň,
pri vyplňaní výkazu MaZ som zistila,že za minuly rok som nezahrnula zostatok nevyčerpanej dotácie do kolonky záväzky.Ak zostatok nevyčerpanej dotacie už uvediem vo výkaze v tomto roku nenarobím viacej zleho? Uvádza sa vôbec zostatok nevyčerpanej dotacie vo výkaze ako neuhradený závazok ak dotácia je učtovaná ako PNZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno uvádza sa.
    Ak v r.2009 z dotácie nebolo čerpané, tak príjem dotácie bolo správne účtované ako PNZD. Ak sa časť použila v priebehu r. 2009, potom v rámci uzávierkových operácii sa mala táto suma preúčtovať do POZD.

    Podanie opraveného výkazu MaZ za rok 2009 sa nič nepokazí určite, a aspoň počiatočné stavy k 1.1.2010 budú korektné.

    slavus je offline (nepripojený) slavus

    slavus
    Veľmi pekne ďakujem.Ja som čerpanie v roku 2009 aj v roku 2010 zahrnula do POZD cez uzavierkove operácie len neviem čo ma vtedy "osvietilo" že som to nenapisala do výkazu MaZ. Bojim sa aby som opravným výkazom nevyvolala u danovakoch nejake podozrenie na kontrolu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podanie opravného výkazu ešte nie je podnet na daň. kontrolu. Veď základ dane sa nemení, len bude správne vykázaný záväzok.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, dotáciu szčo dostal v roku 2009 v sume
    cca 2400 €, tak v roku 2009 mala byt vykazana vo výkaze o majetku a záväzkoch v riadku záväzky, a ak ani v roku 2010 nebolo z dotácie čerpané, tak taktiež by malo byť uvedené vo výkaze o majetku a záväzkoch aj v roku 2010 ?

    Prosím o odpoved, či som to pochopila správne.

    enyma

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Správne.

    zostatok nevyčerpanej dotacie a vykaz MaZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.