Zavrieť

Porady

zaokrúhľovanie vo výkazoch

Dobrý deň,

ak vo výkazoch o majetku a záv. a o príjmoch a výdavkoch treba zaokrúhľovať na celé eurá, tak akým spôsobom? Nahor, nadol alebo matematicky?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Doplním:

    § 47
    Zaokrúhľovanie
    Na začiatok

    (1) Základ dane, nepeňažný príjem [§ 5 ods. 3 písm. a)], preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44), zdaniteľná mzda (§ 35) a daň (§ 15, § 31 ods. 3 a § 43) sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol. Nezdaniteľné časti základu dane (§ 11) a daňový bonus (§ 33) sa zaokrúhľujú na eurocenty nahor.

    (2) Suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane (§ 50), výpočet daňovej sadzby na účely zápočtu dane (§ 45) a iné prepočty sa vykonajú s presnosťou na dve desatinné miesta. Postupné zaokrúhľovanie v dvoch alebo vo viacerých stupňoch je neprípustné. Čísla podľa tohto odseku sa zaokrúhľujú tak, že sa vynechajú všetky číslice za druhou číslicou zaokrúhľovaného čísla nasledujúcou po desatinnej čiarke, a táto druhá číslica sa ďalej upraví podľa číslic, ktoré nasledujú po nej tak, že

    a) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica menšia ako päť, zostáva bez zmeny,
    b) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica päť alebo číslica väčšia ako päť, sa zväčšuje o jednu.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Lubaba, Tamila, Anja111, katka50, Marína, Rozalka
    6

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Niekedy je potrebné zaokrúhliť na opačnú stranu, aby zaokrúhlené súčty boli zhodné so súčtom zaokrúhlencov.
    V oboch výkazoch musí byť výsledok hospodárenia zhodný.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Matematický do 0,5 nadol a potom nad 0,5 nahor

    sona1980 je offline (nepripojený) sona1980

    sona1980
    Rozdiel príjmov a výdavkov vo výkaze majetku mi vyšiel po zaokrúhlení 7392. Ale v daňovom priznaní ak odpočítam skutočné hodnoty 19559,85 - 12166,39 = 7393,46 Eur . Môže to takto ostať, alebo mám upraviť hodnoty vo výkaze príjmov a výdavkov na 7393. Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak sa ti chce sa babrať, tak uprav, ak sa ti nechce a máš vo VZaS aj v Súvahe po zdanení rovnaký HV, tak to nechaj tak.

    sona1980 je offline (nepripojený) sona1980

    sona1980
    Ide o Jednoduché účtovníctvo - Výkaz príjmov a výdavkov v prepojení na DP FOB. Ide mi o to či môže byť vo "výkaze o príjmoch a výdavkoch" suma 7392 a v DP 7393,46 ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pardon, neuvedomila som si názov výkazu.
    Ja by som to upravila, výkaz je jednoduchy, nemôže byť problém zaokrúhľovanie upraviť tak aby si mala 7393.

    zaokrúhľovanie vo výkazoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.