Zavrieť

Porady

Vzájomný zápočet

Ahojte,
neviem si poradit v JU - SZCO ma v zmluve o prenajme moznost zaplatit najom scasti tym,co vychova. A teraz neviem,ako to zauctovat, kedze vystavil fakturu na sumu tych zvierat,co im odovzdal (akoze sa to predalo), a oni mu vystavili doklad, kde je započítané koľko sa odpočítalo od nájmu a oni mu ešte dlhujú. Ak to urobím interným - v podstate mi nenavysi predaj za rok-zasoby sa nezmenia,a taktiez sa mu neukazu naklady za prenajom. Neviem,ci som dobre vystihla. Spravne by to bolo zauctovat kazdu fakturu,co im "predal" tovar a prijate peniaze od nich, a tiez - co sa týka nájmu, mal by vystavit výdavkový,ze ho zaplatil. Ale fakticky si ziadne peniaze neodovzdali, akurat len oni mu vyplatili za to,co bolo nad rámec nájmu. Prosím - ako to zúčtovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ale zmení.
    Interným dokladom treba zaúčtovať ako nepeňažná operácia úhradu nájomnéhodo VOZD - réžia, a v rovnakej výške ako nepeňažný príjem ovplyvňujúci základ dane predaj zvierat.
    A na základe vystavenej faktúry znížiť stav skladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.