Zavrieť

Porady

preplacanie nakladov a dph

Dobry den,
mozem ako SZCO vystavit fakturu na "preplatenie nakladov" napr. za pracovnu cestu (suma cestovnych listkov, hotel atd) per klienta, alebo to treba fakturovat ako sluzbu? Neviem, ci "preplatenie nakladov" je povolene v ramci zivnosti..
Ak je to mozne, predpokladam, ze na tuto fakturu sa nevztahuje DPH, nakolko DPH uz bolo zaplatene (cestovny listok, hotel atd.), cize vyfakturujem sumu nakladov s 0% DPH. Pre danovu kontrolu by to malo stacit s podlozenymi dokladmi (cest.listkami atd).
Mozete mi to potvrdit/vyvratit?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    SK_Silvia Pozri príspevok
    Dobry den,
    mozem ako SZCO vystavit fakturu na "preplatenie nakladov" napr. za pracovnu cestu (suma cestovnych listkov, hotel atd) per klienta, alebo to treba fakturovat ako sluzbu? Neviem, ci "preplatenie nakladov" je povolene v ramci zivnosti..
    Ak je to mozne, predpokladam, ze na tuto fakturu sa nevztahuje DPH, nakolko DPH uz bolo zaplatene (cestovny listok, hotel atd.), cize vyfakturujem sumu nakladov s 0% DPH. Pre danovu kontrolu by to malo stacit s podlozenymi dokladmi (cest.listkami atd).
    Mozete mi to potvrdit/vyvratit?
    Vopred dakujem
    SZČO by si do ceny za poskytnutú službu mal premietnut všetky svoje predpokladané náklady . Nie som zástancom "prefakturovávania cestovného , stravného apod nákladov .
    Ved predsa neprefakturováva zvlášt napr svoje poistné , ap .
    Celá jeho réžia by sa mala zmestit do výslednej ceny služby .

    SK_Silvia je offline (nepripojený) SK_Silvia

    SK_Silvia
    Ja som uz tak vlastne fakturu vystavila, ako som napisala, len neviem, ci je to "legalne" spravne a mozem tak vystavovat aj dalsie. "Nie som zastancom prefakturovavania cestovneho" je tvoj nazor, alebo to nie je dovolene zakonom (nic take som nenasla, tak neviem)? Firma, s ktorou spolupracujem mi plati urcitu sumu za sluzby mesacne +niekedy chodim za nu na prac.cesty a dohoda bola, ze za pracovne cesty mi preplati iba naklady s nimi spojene.

    preplacanie nakladov a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.