Zavrieť

Porady

Komplexný prípad

Dobrý deň.

Práve som si uvedomila nepríjemnú myšlienku.
prípad: môj krstný je invalidný dôchodca, predtým živnostník. Naposledy podával DP za rok 2004. Od úrazu v 2004 mal pozastavenú živnosť, priebežne každý rok, až do konca minulého roku, keď už sa naisto rozhodlo, že v živnosti zo zdravotných dôvodov nemôže pokračovať.

Päť rokov podával kvartálne DP DPH a DP DzP FO nulové (DP DzP nemusel podávať, ale pre istotu podával, lebo správkyňa si nebola istá)

Pri podaní zrušenia živnosti DÚ určil posledné zdaňovacie obdobie IV. Q 2010, kde bol povinný odviesť daň z majetku (ten majetok už dávno neexistuje, urobili sme len prevod z FO podnikateľa na FO nepodnikateľa) a odviedli daň (jednalo sa o drobný hmotný majetok, ktorý nebol vyradený - bol nakúpený v r. 2004). Hodnota tohto nakúpeného majetku bola nejakých 87 eur (brúska, vŕtačka...). DPH sme odviedli.

A teraz - pár dní pred odovzdaním DP DzP FO ma napadlo, že tých 87 eur (hoc len "fiktívnych) by mal priznať aj v DP aj v RZZP? So živnostníkmi nemám absolútne žiadne skúsenosti, len som fyzicky chodievala odovzdať tie nulové daňové priznania.

Prosím, poradíte mi? Ako to bude, kam mám dať ten "príjem" do DP, výkazov a do RZZP? Inak jeho jediný príjem bol invalidný dôchodok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

    LenkaBr
    Prosím, nikto nevie poradiť?

    Prosím, prosím!
    Naposledy upravil LenkaBr : 30.03.11 at 04:42

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.