Zavrieť

Porady

Zaradenie spevnených plôch do odpisovej skupiny HIM

Dobrý deň, milí poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Práve vo firme pre ktorú pracujem prebieha daňová kontrola a mám s nimi polemiku ohľadom zaradenia spevnených plôch - t.j. plochy vytvorené zo štrkového lôžka, do ktorého sú naukladané panely a je vytvorená plocha na skladovanie výrobkov. Nemá to obvodový plášť ani strechu, je to proste iba plocha na ktorú sa ukladá rezivo.
Ja som to zaradila do 3 odpisovej skupiny, oni mi tvrdia, že by to malo byť v 4 odpisovej skupine. Aký máte názor vy ...
Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    alena ma Pozri príspevok
    ... mám s nimi polemiku ohľadom zaradenia spevnených plôch - t.j. plochy vytvorené zo štrkového lôžka, do ktorého sú naukladané panely a je vytvorená plocha na skladovanie výrobkov. Nemá to obvodový plášť ani strechu, je to proste iba plocha na ktorú sa ukladá rezivo.
    Ja som to zaradila do 3 odpisovej skupiny, oni mi tvrdia, že by to malo byť v 4 odpisovej skupine....
    ... no to by musel byť veštec, aby na základe uvedeného rozsúdil zadanie.

    V prípade spevnených plôch je potrebné vychádzať z toho, či ide o stavbu v zmysle stavebného zákona (stavebné povolenie) ; môže však ísť o inžiniersku stavbu, resp. drobnú stavbu (ohlásenie drobnej stavby) a nakoniec uvedené úpravy terénu možno ani netreba považovať za samostatnú hnuteľnú vec, t.j. nemusí byť z hľadiska ZoDP hmotný majetok, ktorý by musel byť odpisovaný (teda výdavky na realizáciu úpravy terénu je možné zahrnúť priamo do daňových výdavkov)....

    takže posúdiť na základe skutočností zhmotnených v dokumentácii k terénnym upravám.

    Zaradenie spevnených plôch do odpisovej skupiny HIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.