Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná odpočítateľná položka na manželku, ktorá brigádovala

dobry den mam otazku?
manžel je SZČO a manželka brigadovala ale neuplatňovala si nezdanitelnu položku
moze si ju manžel uplatnit v DP a zaroven ona podat DP a ziadat vratenie dane ktoru jej strhli za rok zarobila 1570€
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    bambu Pozri príspevok
    dobry den mam otazku?
    manžel je SZČO a manželka brigadovala ale neuplatňovala si nezdanitelnu položku
    moze si ju manžel uplatnit v DP a zaroven ona podat DP a ziadat vratenie dane ktoru jej strhli za rok zarobila 1570€
    Zhrniem:
    1/ Manželka si podá DP typ A , pri ročnom príjme 1570€ jej vrátia zaplatenú daň
    /298,3€/ Toto platí len ak jej celkový príjem za rok 2010 bol 1570€
    2/ Manžel si v svojom DP uplatní odpočítateľnú položku vo výške 4025,70 -1570.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Mária27, Marína, vieraaaa, rodina1, katka50, books, terezamaria
    7

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    bambu Pozri príspevok
    moze alebo musi
    Kto môže a kto musí?
    Ona, pokiaľ zarobila menej ako 2 012,85 €, môže podať DP.
    On, si môže na manželku uplatniť rozdiel medzi NZČ a príjmom "z brigády".

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môže, nie je to povinnosť, ale bolo by škoda nechať štátu tie dane, ak ich môže dostať späť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môže ona podať a žiadať späť daň.
    On si ju môže uplatniť ako vyživovanú osobu, ale len do výšky rozdielu jej príjmu a nezdaniteľnej čiastky.

    P.S.: "Super" názov témy.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Dobrý deň, mám podobný prípad... Manželka SZČO,pracovala v roku 2011 dva mesiace na dohodu,manželka podá DP typu A,no v DP musí si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na seba?! V akej výške si môže SZČO uplatniť odpočitateľnú položku na manželku vo svojom DP....môže celú poníženú o jej príjem????? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno nčzd- HM- (prípadné zaplatené poistné) = odpočet na vyživovanú manželku podľa § 11 ZDP

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michelle22 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám podobný prípad... Manželka SZČO,pracovala v roku 2011 dva mesiace na dohodu,manželka podá DP typu A,no v DP musí si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na seba?! V akej výške si môže SZČO uplatniť odpočitateľnú položku na manželku vo svojom DP....môže celú poníženú o jej príjem????? Vopred ďakujem za odpoveď.
    Mala z dohody strhnutú daň ? V akej výške bol príjem z dohody ? Iný vlastný príjem manželky nemala ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michelle22 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám podobný prípad... Manželka SZČO,pracovala v roku 2011 dva mesiace na dohodu,manželka podá DP typu A Ak má príjmy len z dohody, podáva DP A, uplatní si NČ. z,no v DP musí si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na seba?! V akej výške si môže SZČO uplatniť odpočitateľnú položku na manželku vo svojom DP....môže celú poníženú o jej príjem????? Manžel si môže na ňu uplatniť len rozdiel medzi NČ a jej príjmom na dohodu.(Samozrejme, ak nemá príjmy na tzv milión. daň. Vopred ďakujem za odpoveď.
    V texte.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Odpočet na vyživovanú manželku podľa § 11 ZDP - to sa vpíše do DP SZČO? Jej príjem bol cca 3OO€ iný príjem nemala je na rodičovskom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michelle22 Pozri príspevok
    Odpočet na vyživovanú manželku podľa § 11 ZDP - to sa vpíše do DP SZČO? Jej príjem bol cca 3OO€ iný príjem nemala je na rodičovskom.
    Mala zrazenú daň ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michelle22 Pozri príspevok
    Odpočet na vyživovanú manželku podľa § 11 ZDP - to sa vpíše do DP SZČO? Jej príjem bol cca 3OO€ iný príjem nemala je na rodičovskom.
    Áno, tam to uvedieš, teda len ten rozdiel.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Ďakujem Tweety,a čo s príjmami ako sú nemocenské dávky (aj OČR-ky), príspevok za narodené dieťa????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety,a čo s príjmami ako sú nemocenské dávky (aj OČR-ky), príspevok za narodené dieťa????
    Počítajú sa do jej príjmu, okrem prísp. na dieťa. Prečo si potom písala, že iný príjem nemala?

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Ahojte,tak teraz už naozaj neviem,pred chvíľou som sa dočítala,že nemocenské dávky sa do príjmu nepočítajú,ani OČR-ky...... viete mi niekto poradiť ako to vlastne je???????? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michelle22 Pozri príspevok
    Ahojte,tak teraz už naozaj neviem,pred chvíľou som sa dočítala,že nemocenské dávky sa do príjmu nepočítajú,ani OČR-ky...... viete mi niekto poradiť ako to vlastne je???????? Ďakujem
    Do príjmu koho ? Daňovníka, alebo vlastného príjmu manželky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.