Zavrieť

Porady

Registrácia v MR na ÁFA

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť v nasledovnej problematike? Sme firma s.r.o. platci SK DPH zaoberajúca s opravou ciest /asfaltovanie/. Ešte v roku 2006 sme robil na území Maď.republiky, sme hraničné mesto. V roku 2006 sme sa registrovali na APEH, ale tým pádom, že nemáme tam ani sídlo, ani prevádzku, len sme prechádzali cez hranicu, dostali sme len adószám /mne to pripadá ako IČO/ ale IČ DPH nie, nemáme číslo ako HU..... . Sme povinný raz do roka podať priznanie AFA a fakturujeme s maďarskou AFA 25%, čo odvedieme na APEH /Maď. daň.úrad/. Dúfam že niekto má s tým skúsenosti a pomôže mi. Doteraz sme nakúpili materiál tu na Slovensku, ale v budúcnosti plánujeme asfalt nakúpiť v Maďarsku. Neviem pod ktorým číslom máme nakúpiť materiál, či pod IČ DPH SR a samozdaním alebo musím použiť to maďarské číslo s áfou a Áfu vysporiadať cez APEH. Túto problematiku som zdedila, a nikto mi nevie poradiť ako je to správne. Písala som aj do Budapešti na APEH ale neodpovedali mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Registrácia v MR na ÁFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.