Zavrieť

Porady

zmluva o výpožičke

Kúpili sme v tomto roku 9 ks notebookov, ktoré sme bezodplatne zapožičali jednej firme na základe zmluve o výpočičke hnuteľných vecí na dobu určitú. Ako mám zaúčtovať v JÚ tieto notebooky? Ako tovar, alebo ako materiál a mám ich zaradiť do drobného majetku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Mila123 Pozri príspevok
    Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???
    Tiež vypožičiavame bezodplatne, v rámci servisu zmluvným partnerom. DPH sme si samozrejme uplatnili, aj odpisy, veď je to náš majetok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slvk Pozri príspevok
    Kúpili sme v tomto roku 9 ks notebookov, ktoré sme bezodplatne zapožičali jednej firme na základe zmluve o výpočičke hnuteľných vecí na dobu určitú. Ako mám zaúčtovať v JÚ tieto notebooky? Ako tovar, alebo ako materiál a mám ich zaradiť do drobného majetku?
    Ak svojou hodnotou nesplňajú výšku DM, tak ako materiál s evidenciou drobného majetku.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Tweety Pozri príspevok
    Ak svojou hodnotou nesplňajú výšku DM, tak ako materiál s evidenciou drobného majetku.
    Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mila123 Pozri príspevok
    Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???
    Prečo cituješ môj príspevok?Je len odpoveďou na otázku zadávateľa. Toto, čo uvádzaš je len ich interný problém.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Tweety Pozri príspevok
    Prečo cituješ môj príspevok?Je len odpoveďou na otázku zadávateľa. Toto, čo uvádzaš je len ich interný problém.
    sorry......

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    truch Pozri príspevok
    Tiež vypožičiavame bezodplatne, v rámci servisu zmluvným partnerom. DPH sme si samozrejme uplatnili, aj odpisy, veď je to náš majetok.
    Ak je tam aj iný zdroj príjmu je to podľa môjho názoru oki.....zaúčtovala by som ich cez materiál v PD...a do evidencie na karte drobného majetku.....s poznámkou, že sú vypožičané....

    zmluva o výpožičke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.