Zavrieť

Porady

Najom a energie - zauctovanie

dobry den,chcela by som sa poradit - spolocnost dostala fakturu za prenajate priestory za najom a el.energia,stocne,vodne,mozem to zuctovat spolu ako 518/321?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som najom uctovala na 518 a energie na 502 v analytike podla druhu energii.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi Pozri príspevok
    dobry den,chcela by som sa poradit - spolocnost dostala fakturu za prenajate priestory za najom a el.energia,stocne,vodne,mozem to zuctovat spolu ako 518/321?
    Súhlasím, len pre istotu pripomínam, že aj nájom aj stočné sú služby - 518AE.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    to viem,len na fakture je najom v jednom riadku a v druhom je spolu el.energia,vodne,stocne,neviem rozbit,kolko je za energiu.Myslim,ze je obhajitelne to dat na 518,ako sluzby spojene s najmom,vsak?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Poziadaj toho, kto ti fakturuje, aby to rozpisal. Aj v zmluve by to malo byt uvedene po polozkach. Energie na 518 by som nedavala, len najom a stocne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi Pozri príspevok
    to viem,len na fakture je najom v jednom riadku a v druhom je spolu el.energia,vodne,stocne,neviem rozbit,kolko je za energiu.Myslim,ze je obhajitelne to dat na 518,ako sluzby spojene s najmom,vsak?
    Môžeš to zaúčtovať aj tak, všetko ako nájom na 518.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ked pride vyuctovacia faktura za spotrebu energii, aj tu da na 518?

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Tweety Pozri príspevok
    Môžeš to zaúčtovať aj tak, všetko ako nájom na 518.
    Takže robím dobre ked účtujem prenájom priestorov na 518, a spotrebu elektrickej energie, vody a pary učtujem na 502? Dodávateľ nám nájomne účtuje oobitne na jednej faktúre a spotrebu energii osobitne na druhej faktúre prílohou o spotrebe.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Danielam Pozri príspevok
    Takže robím dobre ked účtujem prenájom priestorov na 518, a spotrebu elektrickej energie, vody a pary učtujem na 502? Dodávateľ nám nájomne účtuje oobitne na jednej faktúre a spotrebu energii osobitne na druhej faktúre prílohou o spotrebe.
    áno dobre robíš

    Najom a energie - zauctovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.