Zavrieť

Porady

Nájom a energie zahraničnému nájomcovi

Ako sa postupuje vo vzťahu k zahraničnému nájomcovi /PL/? Od 1.1. bude nájomcom (miesto dodania Prešov), bude platiť nájomné + energie. V SR nie je registrovaný ako platca, čiže nemá SK, je iba registr. v poľsku. Podľa mňa nájom oslobodiť podľa § 38 a energie s DPH. Je to správne? Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
    Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    ivoviz Pozri príspevok
    Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
    Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.
    Nikto neporadí?? pls
    človiečik Vladimír Ozimý
    ivoviz Pozri príspevok
    Mám podobný prípad. Zahraničný nájomca /CZ/ je ale registrovaný aj v SK. Ak sa vystaví fakt s DPH má nárok na odpočet v rámci SK? - jeho činnosť je len dovoz tovaru z 3 krajín a vyclenie v SK a presun tovaru do CZ osl. par 43. - Nemá prevádzkareň ani sídlo v SR. - predmetom nájmu je len sklad slúžiaci na colnú kontrolu.
    Alebo je lepšia druhá možnosť vystaviť nájom + energie na jeho DIČ /CZ/.
    ak si to objedna pod slovenskou icdph nevidim problem k uplatneniu si dph na slovensku kedze je tu registrovany

    Nájom a energie zahraničnému nájomcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.