Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať ubytovanie?

IkaM IkaM

IkaM je offline (nepripojený) IkaM

Prosim o radu.

Mame chlapov mimo prevadzky "na tyzdennej pracovnej ceste". Prisla mi faktura na ubytovanie a ja mam dilemu ci to hodit na 512 alebo 518 ako sluzbu. K tejto fakture mi poslali dalsiu na samotnu dan mestu. Bude sa to tykat mojho nakladu "512,518"/321 alebo budem uctovat o dani?

Dakujem za pomoc.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Keďže ide o pracovnú cestu, potom na 512.
0 0
IkaM IkaM

IkaM je offline (nepripojený) IkaM

Myli ma len to ze zamestnanec s tym nema nic spolocne, kedze ubytko nejde do cestaku.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ja to robím takto: 518,343/321. A zamestnancom zdaňujeme nepeňažný príjem a ešte je to i pripočítateľná položka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

IkaM
Myli ma len to ze zamestnanec s tym nema nic spolocne, kedze ubytko nejde do cestaku.
Na 512 sa účtuje iba vtedy, ak ide o pracovnú cestu. Inak ubytovanie na 518.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Libi
ja to robím takto: 518,343/321. A zamestnancom zdaňujeme nepeňažný príjem a ešte je to i pripočítateľná položka.
Libi, v tomto tvojom prípade ide o ubytovanie na prac. ceste ? alebo o ubytovanie "cezpoľných" zamestnancov?.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Podľa môjho názoru sa na účte 512 - cestovné, účtuje len vtedy, keď výdavky znáša zamestnanec a nechá si ich predložením vyúčtovania cestovných náhrad vyplatiť.
Ak pre svojich zamestnancov zabezpečí od dodávateľa priamo na svoje náklady zamestnávateľ ubytovanie a prípadné ďalšie súvisiace služby (doprava, stravovanie, parkovné a pod) ide to všetko na účet 518. (strava na 527)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

elPi
Podľa môjho názoru sa na účte 512 - cestovné, účtuje len vtedy, keď výdavky znáša zamestnanec a nechá si ich predložením vyúčtovania cestovných náhrad vyplatiť.
Ak pre svojich zamestnancov zabezpečí od dodávateľa priamo na svoje náklady zamestnávateľ ubytovanie a prípadné ďalšie súvisiace služby (doprava, stravovanie, parkovné a pod) ide to všetko na účet 518. (strava na 527)
Myslím, že všetci uznávame Ing. Cenigovú, preto vyberám z jej Praktickej príručky od 1.1.2005 k účtu 512-Cestovné, str.232:
"Do nákladov na cestovné patria najmä: ...
g) cestovné náklady, náklady na ubytovanie a stravovanie vo výške stravného, vyúčtované dodávateľmi za poskytnuté služby účtovnej jednotke pre zamestnancov pri pracovných cestách, napr. pri návšteve výstava veľtrhov, na školeniach, inštruktážach, pracovných poradách a pod."
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ide o cezpoľných zamestnancov.
0 0
Yuya Yuya

Yuya je offline (nepripojený) Yuya

Zamestnanec doniesol zo SC doklad o uhrade ubytovania v hotovosti, ktory bol vystaveny na nasu firmu, pod nazvom firmy bolo meno zamestnanca.
Mozme si uplatnit DPH?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ak zamestanci-montážnici idú napr. na 2 dni do BA namontovať niečo, tak im mám vypísať CP?Normálne im dávam SP, ale ak idú na prac.cestu tak im ich nemám dať ale mám im vyplatiť CN-208,-Sk/deň?Majú mať aj vreckové?
Ubytovanie im tam zabezpečíme-dám im peniaze a oni mi potom donesú už len blok z RP,kde je uvedené Ubytovanie+daň za ubyt.-nie je tam žiadny názov našej firmy-512(518),343/321?
Ďakujem
Naposledy upravil Maxinka : 30.05.07 at 08:58
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Ak zamestanci-montážnici idú napr. na 2 dni do BA namontovať niečo, tak im mám vypísať CP?
Ubytovanie im tam zabezpečíme-dám im peniaze a oni mi potom donesú už len blok z RP,kde je uvedené Ubytovanie+daň za ubyt.-nie je tam žiadny názov našej firmy-512(518),343/321?
Ďakujem
Poradí mi niekto?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Ak zamestanci-montážnici idú napr. na 2 dni do BA namontovať niečo, tak im mám vypísať CP?Normálne im dávam SP, ale ak idú na prac.cestu tak im ich nemám dať ale mám im vyplatiť CN-208,-Sk/deň?Majú mať aj vreckové?
Ubytovanie im tam zabezpečíme-dám im peniaze a oni mi potom donesú už len blok z RP,kde je uvedené Ubytovanie+daň za ubyt.-nie je tam žiadny názov našej firmy-512(518),343/321?
Ďakujem
Prosím,prosím,prosím-poradíte mi?!
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Maxinka Pozri príspevok
Ak zamestanci-montážnici idú napr. na 2 dni do BA namontovať niečo, tak im mám vypísať CP?Normálne im dávam SP, ale ak idú na prac.cestu tak im ich nemám dať ale mám im vyplatiť CN-208,-Sk/deň?Majú mať aj vreckové?
Ubytovanie im tam zabezpečíme-dám im peniaze a oni mi potom donesú už len blok z RP,kde je uvedené Ubytovanie+daň za ubyt.-nie je tam žiadny názov našej firmy-512(518),343/321?
Ďakujem
Vypísať cestovný príkaz, majú nárok na stravné podľa počtu hodín na služobnej ceste. Stravné poukážky nedostanú. Na vreckové je nárok len na služobnej ceste v zahraničí.
Ubytovanie sa zúčtuje spolu s cestovným príkazom.
Podľa toho čo píšeš dávaš im vlastne zálohu.
Takže ja by som účtovala o zálohe pred služ. cestou a potom vyúčtovanie CP.
(záloha - 335/211, vyúčtovanie CP -512/335 a prípadný rozdiel medzi vyúčtovaním a zálohou 335/211, resp. 211/335)
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

bea Pozri príspevok
Vypísať cestovný príkaz, majú nárok na stravné podľa počtu hodín na služobnej ceste. Stravné poukážky nedostanú. Na vreckové je nárok len na služobnej ceste v zahraničí.
Ubytovanie sa zúčtuje spolu s cestovným príkazom.
Podľa toho čo píšeš dávaš im vlastne zálohu.
Takže ja by som účtovala o zálohe pred služ. cestou a potom vyúčtovanie CP.
(záloha - 335/211, vyúčtovanie CP -512/335 a prípadný rozdiel medzi vyúčtovaním a zálohou 335/211, resp. 211/335)
Veľmi pekne ĎAKUJEM.
Len ešte, keď mi dajú oni vyúčtovanie aj bloky za ubytovanie tak si môžem uplatniť DPH za ubyt.?
Stravné sa má tiež zaúčtovať na 512?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, z nákladov, ktoré sú súčasťou PC a teda cestovného príkazu nie je nárok na odpočet dph. Celkové náklady na PC zaúčtujeme na 512.
Naposledy upravil Tweety : 31.05.07 at 11:35 Dôvod: doplnenie 512
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Nie, z nákladov, ktoré sú súčasťou PC a teda cestovného príkazu nie je nárok na odpočet dph. Celkové náklady na PC zaúčtujeme na 512.
Tak ako to mám urobiť čo najjednoduchšie, aby sme mohli uplatniť DPH z ubyt.?Nemám im dať tú zálohu?Ubytovanie im zabezpečila firma!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak nie je za ubytovanie fa na meno vašej fi, kde je IČO DPH, tak možnosť uplatnenia odpočtu nie je.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Ak nie je za ubytovanie fa na meno vašej fi, kde je IČO DPH, tak možnosť uplatnenia odpočtu nie je.
Takže ak tá ubytovňa nevystavuje FA len blok z RP tak fi. nemá nárok na vrátenie DPH?To je naozaj pravda?????
A ak im to nedám ako súčasť preplatenia v cestnom príkaze?Veď im to zaplatila firma a teraz nemá nárok na vrátenie DPH.To je nejaký zákon na toto?Nejako ináč mi neviete poradiť aby sa dala prípadná DPH odpočítať?
Naposledy upravil Maxinka : 01.06.07 at 07:51
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
Takže ak tá ubytovňa nevystavuje FA len blok z RP tak fi. nemá nárok na vrátenie DPH?To je naozaj pravda?????
A ak im to nedám ako súčasť preplatenia v cestnom príkaze?Veď im to zaplatila firma a teraz nemá nárok na vrátenie DPH.To je nejaký zákon na toto?Nejako ináč mi neviete poradiť aby sa dala prípadná DPH odpočítať?
Haló, haló - viete mi poradiť
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Maxinka Pozri príspevok
Haló, haló - viete mi poradiť
Aj doklad z RP, pokiaľ má všetky náležitosti je možné dať do nákladov firmy a uplatniť DPH.
Naposledy upravil JAJA11 : 01.06.07 at 07:58 Dôvod: doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať