Zavrieť

Porady

Paypal - poslanie penazi

Zdravim poradakov

potreboval by som poradit ohladom paypal, nemam tam ucet ale potreboval by som ho vytvorit.
Mam ucet v slovenskej sporitelni+internet banking

Takze mam 2 otazky.
1, Pri registracii odo mna pyta cislo karty, a je tam visa atd... neviem co tam mam robit ked ani jednu tu kartu nemam
ale na karte od slovenskej sporitelne pise visa electron
mam v tom trochu hokej
2, Ked budem mat ucet ako na neho poslem peniaze ? da sa to vobec ?
chcel by som nieco nakupit v dealextreme a pokial viem iny sposob platby nieje a na dobierku neposielaju
Vopred dakujem
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja som mal vo VUB virtual. visa kartu (ktoru som pouzival s paypal) a platnost mi konci 0411, tak som chcel v banke aby mi kartu predlzili, ale povedali mi, ze tieto karty uz dobehuju, ale daju mi novu visa electron.
Kartu som pridal bez problemov do systemu (staru virt. visa som zo systemu odstaranil).
Este som poslal nejaku poziadavku (alebo tak nejak) a mali mi z uctu ztrhnut 1,5€ pre overenie a potom na potvrdenie karty, mam zadat 4 miestne cislo (ale nejak mi zatial z uctu nic neztiahli, tak neviem, vraj to trva 2-3 dni kym to dojde)
Ale mam pocit, ze niekde na porade som cital, ze ludia s visa electron na paypale fachcia, tak neviem
Naposledy upravil Fero11 : 12.04.11 at 17:01
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. Normalne po nakupe budes presmerovany, kliknes, se chces platit kartou a zadas cislo karty ako kdekolvek inde. Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. Normalne po nakupe budes presmerovany, kliknes, se chces platit kartou a zadas cislo karty ako kdekolvek inde. Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.
... teda pri nákupe treba zadať spôsob platby cez PAYPAL ?
a teda zadané údaje o karte sú prístupné iba PAYPALu, nie obchodníkovi ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stefan2005 Pozri príspevok
... teda pri nákupe treba zadať spôsob platby cez PAYPAL ?
a teda zadané údaje o karte sú prístupné iba PAYPALu, nie obchodníkovi ?
No samozrejme, ak si na stranke PP. PP nikomu udaje neposiela. Obchodnikovi pride iba notifikacia, ze Jano Kovac zaplatil 182, 50.
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

ja v tom mam stale zmetok
inak chcem nakupovat cez dealextreme ak to pomoze pri pomoci od vas

prosim poradte mi

mohli by ste sa mi prosim vyjadrit v bodoch ktore som uviedol aby som nato siel polopatisticky ?
Naposledy upravil chrobak1 : 12.04.11 at 18:33
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

chrobak1 Pozri príspevok
ja v tom mam stale zmetok
inak chcem nakupovat cez dealextreme ak to pomoze pri pomoci od vas

prosim poradte mi

mohli by ste sa mi prosim vyjadrit v bodoch ktore som uviedol aby som nato siel polopatisticky ?
ja mam tiez ucet v slovenskej sporitelni ale nemam pre teba dobru spravu ide totiz o to ze ak chces platit cez paypal resp.si chces vytvorit ucet na paypal tak musis mat embosovanu kartu a o nu si musis zaziadat aspon co ja viem tak to tak bolo.ale vyriesil som to tak ze ak mas v slovenskej sporitelni kreditnu kartu to je taka kde mas ulozene peniaze ktore ti pozicala banka tak na tu kartu ked sa zaregistrujes na paypal tak by to malo ist mne to aspon tak islo.
cca 2 mesiace dozadu.
sksusal som najprv klascku kartu tu mi paypal nezobral skusal som aj ine banky ale neuspel som tak som skusil ako poslednu moznost tu kreditnu kartu a ta ma pustila.su tam sice blbe uroky ale tusim ze ak zaplatis dlznu sumu do 50 dni tak neplatis nic.takze si nieco kupis paypal ti stiahne z kreditnej karty a ty si posles na kreditnu kartu to co si stiahol paypal a mas po probleme ziadny urok nic.

a este si skus pozriet toto:
http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171 mozno ti to pomoze.

ak nie tak napis skusim poradit ale ako hovorim zaklad je ze musis mat embosovanu kartu a na nej povolene platby cez internet
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

frcim na paypale cez visa electron ale od VUB. Uz som aj spravil nejake nakupy u dealextreme a pohoda. Ziadnu embosovanu kartu NETREBA. Len je potrebne aby ta Visa electron mala CCV2 kod
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
A bez kreditky to nejde? Žeby som poslal peniaze priamo z pošty na PayPal účet?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

PotPalo Pozri príspevok
A bez kreditky to nejde? Žeby som poslal peniaze priamo z pošty na PayPal účet?
Tak to teda nejde . Ak mas PP ucet, tak ho mozes mat zviazany so svojim bankovym uctom. Da sa poslat z PP do banky, no mam dojem, ze opacne to nejde.
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

Vdaka vsetkym za rady, konecne forum kde su ochotny ludia poradit a nenadavaju kvoli neznalosti

zavis1: to som si myslel ze treba tu embosovanu kartu ale mal by som nejake tie otazocky ak mozem.
1, staci VISA classic ? co som pozeral poplatok je 15e rocne a zvysne veci okolo toho mi netreba
2, je to karta ktorej treba samostatny ucet alebo to bude pracovat s mojim terajsim uctom ?
3, na stranke SLSP pise "pre fyzicku osobu s pravidelnym mesacnym prijmom" znameno to ze na moj ucet musia chodit pravidelne peniaze alebo ze musim byt zamestnany a mat staly prijem ?
4, co je uverovy ramec ? na stranke pise min. 300e

newmi: visa electron od slsp vzadu ziadny kod nema
Naposledy upravil chrobak1 : 12.04.11 at 21:11
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
chrobak1 Pozri príspevok
...to som si myslel ze treba tu embosovanu kartu ale mal by som nejake tie otazocky ak mozem...co som pozeral poplatok je 15e rocne a zvysne veci okolo toho mi netreba...visa electron od slsp vzadu ziadny kod nema
... účet v mBank je zadarmo, a Paypal funguje z ich debetnou kartou (resp. s bežným účtom) bez problémov....
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

akoze tam nic nema? Vobec ziadne cisla na zadnej strane? Hm, ze by to len VUBcka pouzivala?
0 0
JOSCH JOSCH

JOSCH je offline (nepripojený) JOSCH

misomiso Pozri príspevok
PP momentalne znova umoznuje majitelom kariet platit aj bez vytvorenia PP uctu. .... Tebe strhnu z karty obchodnik dostane platbu od PP.
Skusal som nakupit na Ebay,ale zaplatit sa cez PP nedalo
(nemam ucet na PP)asi bez registracie na PP nemam sancu,dalo by sa to nejako aj bez registracie na PP?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Počul som že paypal sa dá nabiť aj cez poštu, ale neviem či to nefunguje iba v ČR, lebo písal to čech na jedno fóre...

Ak má karta ten kód 3-miestny kód na zadnej strane za podpisom, malo by to ísť, ja frčím cez visa electron.
ALE - treba si ísť do banky povoliť platby cez internet !! - nemýliť si to s internetbankingom, toto sú platby iba číselným kódom karty a štandardne je to kvôli bezpečnosti zablokované.
Takže ak máte VISA electron v SLSP, stačí ísť do pobočky a povoliť platby cez internet a to je všetko...

CHROBAK1: VISA ELECTRON OD SLSP má vpredu 16-ciferný kód a na zadnej strane za miestom pre "podpis držiteľa karty" je ešte trojciferný kód písaný kurzívou /šikmým písmom/...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JOSCH Pozri príspevok
Skusal som nakupit na Ebay,ale zaplatit sa cez PP nedalo
(nemam ucet na PP)asi bez registracie na PP nemam sancu,dalo by sa to nejako aj bez registracie na PP?
Neviem ako to funguje cez ebay, v zivote som tam nic nekupoval. Al ak nakupujes cez eshop, mal by si byt presmerovany na stranku PP, spolu s udajmi o objednavke (suma a pod). Aspon takto to mame my na nasom eshope.

Tam mas moznost si zvolit, ci si zalozis PP ucet, alebo bez PP uctu zaplatis kartou. Ta druha moznost bola v zime asi na dva mesiace blokovana, kvoli technickym problemom, ktore PP sposobovali hackeri snaziaci sa pomstit Assangeho a Wikileaks.

Teraz pokial viem to uz bezi normanle. Na tu stranku sa ale bez nakupu nedostanes takze ti nemam ako sem prilepit link, aby si sa pozrel.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nandrolon Pozri príspevok
Počul som že paypal sa dá nabiť aj cez poštu, ale neviem či to nefunguje iba v ČR, lebo písal to čech na jedno fóre...
Cesi su v mnohom vpredu, necudoval by som sa, ak by to islo. Neviem co si mozes nabit so Slovenskou postou, ale vela toho asi nebude. Mozes tak akurat poslat balik a potom sa modlit, aby prisiel.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
...Na tu stranku sa ale bez nakupu nedostanes takze ti nemam ako sem prilepit link, aby si sa pozrel.
nie je problém si vytvoriť (virtuálny) nákup - potom pri vybere PayPal ponúkne nasledovné:

viď priložený obrázok

teda: ak don´t have PayPal account, tak je ponúkaná platba debetnou / kreditnou kartou; toto si mal misomiso na mysli ?
ppal-sk.jpg  
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Na ebay skor bude problem s tym, ze velka vacsina predavajucich ti neponukne inu moznost platby ako je paypal...
0 0
chrobak1 chrobak1

chrobak1 je offline (nepripojený) chrobak1

Takze nasiel som tento navod na jednom fore, bolo to pisane v roku 2008 myslite ze to stale takto funguje ?


ako prve si musite zriadit paypal ucen na paypal
potom je potrebne priradit svoju bankomatovu (kreditnu) kartu, teda jej cislo k paypal uctu. co som pozeral na nete, tak kazdy tvrdil nieco ine. jedni ze treba debetnu kartu, iny ze embosovanu kartu. ale z vlastnej skusenosti vam staci praobycajna visa electron, alebo maestro ... klasicka modra karta s 16 cifernym kodom. podmienkou je mat na zadnej strane este za cislom karty navyse trojcislie (card verification number), ktore je tiez potrebne zadat pri pridelovani karty k uctu paypal (vid navod).
potom je dolezite si ist zriadit internet banking.
nasledne sadnete za pc, prihlasite sa do internet bankingu a zmenite v polozke "karty" polozku "limit pre objednávku poštou v dňoch" z povodnych 0 Sk na napr. 1000 Sk (zalezi od vas).
nasledne vam strhnu z uctu 25 Sk.

ked som tu hodnotu 0 Sk nemal zmenenu, tak i kartu paypal nechcel zaregistrovat, po zmene na limit 1000 Sk kartu uz zobralo bez problemov ... neviem preco to tak je, proste je

potom uz staci len na paypalovom ucte zaregistrovat vasu kartu a cakat par dni, pokym vam nedojde 4 ciferny kod na dokoncenie registracie karty.
no a uz mozte veselo nakupovat.

ps: ak by sa to dalo dat niekde do navodov , alebo to upnut ako dolezite, bolo by dobre ... dost casto sa stretam u ludi s tym, ze nevedia ako na to, tak nech to pomoze vsetkym
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať