Zavrieť

Porady

dialničná známka

Dobrý deň. Na čerpacej stanici sa kupovala dialničná známka.Podkladová časť pre odpočet DPH sa stratila. Viem,že si nemožem odpočíťať DPH ak nemám doklad. Ale pre daň z príjmov stačí doklad z čerpacej stanice aby sme si ju mohli dať do daňovo uznaných nákladov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Prikladám opačný príklad. Doklad o úhrade chýba, je iba podkladová časť nálepky.

    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Ak má platiteľ faktúru - podkladovú časť diaľničnej nálepky (§ 71 ods. 4 písm.b/ zákona o DPH) môže si uplatniť odpočet dane pri splnení ostatných podmienok § 49 - § 51 zákona o DPH. Podmienkou odpočtu dane nie je preukázanie úhrady faktúry, ani zaúčtovanie DPH. Platiteľ je povinný viesť záznamy podľa § 70 zákona o DPH.

    Váš dopyt:

    Zamestnanec na služobnej ceste (firemným vozidlom) zakúpil ročnú diaľničnú nálepku.
    Doklad o úhrade stratil, avšak predložil podkladovú časť diaľničnej nálepky, ktorá sa podľa §74, odst. 4, b) zákona o Dph považuje za faktúru.
    Ako má postupovať platiteľ dane v takomto prípade.
    Môže zaúčtovať nákup (ako?) a uplatniť odpočet Dph ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zazi Pozri príspevok
    Dobrý deň. Na čerpacej stanici sa kupovala dialničná známka.Podkladová časť pre odpočet DPH sa stratila. Viem,že si nemožem odpočíťať DPH ak nemám doklad. Ale pre daň z príjmov stačí doklad z čerpacej stanice aby sme si ju mohli dať do daňovo uznaných nákladov ?
    Do daňovo uznaných nákladov si môžete dať len základ dane, dph bude v tomto prípade, daň. neuznaný náklad a teda pripočít. položka k ZD.

    nikolia je offline (nepripojený) nikolia

    žena nikolia
    Tweety Pozri príspevok
    Do daňovo uznaných nákladov si môžete dať len základ dane, dph bude v tomto prípade, daň. neuznaný náklad a teda pripočít. položka k ZD.

    ale na bločku z čerpačky není vyčíslený základ ani dph,ja som to celé dala do prev.réžie,takže asi zle..??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikolia Pozri príspevok
    ale na bločku z čerpačky není vyčíslený základ ani dph,ja som to celé dala do prev.réžie,takže asi zle..??
    Áno, zle.

    zazi je offline (nepripojený) zazi

    zazi
    Chcela by som sa ešte spýtať,ako je to s českými dialničnými známkami,ktoré sa kupujú na služobné autá pre zahraničné cesty?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zazi Pozri príspevok
    Chcela by som sa ešte spýtať,ako je to s českými dialničnými známkami,ktoré sa kupujú na služobné autá pre zahraničné cesty?
    A čo ako konkrétne?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    nikolia Pozri príspevok
    ale na bločku z čerpačky není vyčíslený základ ani dph,ja som to celé dala do prev.réžie,takže asi zle..??
    http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1718388

    zazi je offline (nepripojený) zazi

    zazi
    Konkrétne či si môžem dať celú sumu do nákladov, alebo ponižovať dph.Lebo ako pozerám doklad o zaplateni je z čerpačky na Slovensku.Podkladová časť je len nejaký kupon " R " Nie je tu vyčíslená ani DPH ani základ, na doklade z registračky vidím že je to pre čechy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zazi Pozri príspevok
    Konkrétne či si môžem dať celú sumu do nákladov, alebo ponižovať dph.Lebo ako pozerám doklad o zaplateni je z čerpačky na Slovensku.Podkladová časť je len nejaký kupon " R " Nie je tu vyčíslená ani DPH ani základ, na doklade z registračky vidím že je to pre čechy
    Zahraničná DN je celá nákladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.