Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Dobrý deň, poprosila by som poradiť. Kolegynin syn nastupuje do novej práce. Bude pracovať na živnosť a náplňou práce bude doručovanie zásielok aj mimo miesta sídla firmy pre ktorú pracuje.
Chcela by som poradiť, či má nárok a za akých podmienok na stravné lístky, resp.gastro lístky a kedy má nárok na diéty. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jelenka Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som poradiť. Kolegynin syn nastupuje do novej práce. Bude pracovať na živnosť a náplňou práce bude doručovanie zásielok aj mimo miesta sídla firmy pre ktorú pracuje.
    Chcela by som poradiť, či má nárok a za akých podmienok na stravné lístky, resp.gastro lístky a kedy má nárok na diéty. Ďakujem
    Nie, ak bude pre nich pracovať ako živnostník, teda nie na PZ ako zamestnanec, musí zabepečiť sám, budú figurovať v jeho účtovníctve a budú jeho VOZD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jelenka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, myslela som si. Ešte by som poprosila ozrejmiť skratku VOZD
    Výdavok ovplyvňujúci základ dane. ALe toto by sa nemal pýtať samostatný účtovník, či?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jelenka Pozri príspevok
    Ja nie som účtovník preto nie som v tom doma. Ďakujem
    A čo potom ten profil?
    <DL class="list_no_decoration profilefield_list"><DT class=shade>Zamestnanie - predvolené <DD>samostatný účtovník, hlavný účtovník <DT class=shade>Zamestnanie - iné <DD>ekonóm, hospodár <DT class=shade>Krajina <DD>SK </DD></DL>

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.