Zavrieť

Porady

Odvedenie DPH za služby zo zahraničia, ako nie som platca DPH

Dobrý deň, chcela by som veľmi pekne poprosiť o radu - podnikám na zákalde živnostenského oprávnenia - predávam tovar cez internet, ale len v malom. Je to v podstate taká moja bokovka, ktorá ma baví . Prevádzkovateľom stránky, na ktorej ponúkam tovar a teda dodávateľom služby je česká firma. Teraz mi oznámili, že za služby, ktoré mi poskytujú (platené členstvo na ich stránke), musím odviesť DPH na Slovensku, napriek tomu, že nie som platcom DPH. Môžete mi prosím povedať, ako to v praxi bude vyzerať ? Ako mám teraz postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dobré ráno stará mama................
    Z_DPH a §7a) mala si sa dávno registrovať - vyhľadaj viac na Porade, rieši sa to tu už viac ako rok.

    Minnie55 je offline (nepripojený) Minnie55

    Minnie55
    Ďakujem za odpoveď, nechápem však, prečo som sa mala registrovať skôr, keď službu začínam poberať z Čiech odo dnes.....
    Monika Kováčová
    Podobne je to s rôznymi províziami za sprostredkovanie (multi level) pre spoločnosti registrované v IČS... (NU SKIN a pod.). Platí povinnosť podávania súhrnných výkazov pri dodaní takejto služby. ... málo "podnikateľov" o tom vie.

    Minnie55 je offline (nepripojený) Minnie55

    Minnie55
    Ešte jedna vec - cena služby, ktorú ja poberám z ČR, je mesačne 12€, takže DPH sú len nejaké 2€. nemôžem to zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci daň ? Viem, že viacerí to takto robia.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nie, podľa §69.3 si povinná odviesť daň bez ohľadu na sumu, a samozrejme najskôr sa musíš registrovať podľa §7a.

    Odvedenie DPH za služby zo zahraničia, ako nie som platca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.