Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a DPH

SZČO je štvrťročným platiteľom DPH, prosím o radu, zálohová faktúra bola vystavená 14.3.2011 na sumu 5OO,-€, po dodaní tovaru dňa 14.4.2011 sa vystavila riadna faktúra na sumu 1707,17, ale bol uvedený aj preddavok vo výške 5OO,00€, faktúra bola rozpísaná 1422,64€ DPH 284,53 preddavok 500,00€ k úhrade 1207,17€. Podľa mňa je to správne, ale bolo mi povedané, že aj zálohová faktúra sa má rozpísať a uvádzať DPH. Prosím Vás o Vašu odpoveď.Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    musíš si pozrieť § 19 ods.4

    § 19
    Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby
    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    ak ti bola záloha uhradená v 3.2011 musíš vystaviť faktúru na prijatú zálohu a tú odviesť v DP za IQ/2011

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak bola záloha zaplatená v marci, potom treba vystaviť daňový doklad aj na prijatú zálohu (416,67 + 83,33; k úhrade 0) a potom vyúčtovacia:
    Dod. tovar = 1422,64
    zákl. dane = 1005,97
    daň 20% = 201,19
    k úhrade = 1207,16

    ps:
    kým som počítala sumy, jeso už odpovedá.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Odberateľ musí dostať doklad pre účely uplatnenia DPH zo zaplatenej zálohy v príslušnom zdaňovacom období.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Magda Pozri príspevok
    Prajem pekný deň, chcela by som sa ešte spýtať, plátca DPH zabudne zaučtovať v príslušnom mesiaci doklad a tým aj si uplatniť odpočet DPH.
    Uvediem príklad zakupim materiál v mesiaci február - doklad je paragón -
    a nedopatrením ho nezaúčtujem, prídem na to až v mesiaci apríl, čo v takom prípade mám spraviť /mesačný plátca DPH/.Ďakujem za odpoveď.
    Odpočítať daň si môžem najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a neskôr v ktoromkoľvek zdaňovacom období do konca kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
    Zákon o dani z pridanej hodnoty, § 51 Uplatnenie práva na odpočítanie dane, ods.2

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    Prosím ešte o upresnenie, to znamená ak na uhradenú zálohu vystavím faktúru /daňový doklad/ ten musím dať aj odberateľovi, alebo tomu vystavím len vyúčtovaciu faktúru.Ďakujem za pomoc, robím to prvý krát.

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    Prajem pekný deň, chcela by som sa ešte spýtať, plátca DPH zabudne zaučtovať v príslušnom mesiaci doklad a tým aj si uplatniť odpočet DPH.
    Uvediem príklad zakupim materiál v mesiaci február - doklad je paragón -
    a nedopatrením ho nezaúčtujem, prídem na to až v mesiaci apríl, čo v takom prípade mám spraviť /mesačný plátca DPH/.Ďakujem za odpoveď.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Vypísať VPD s aprílovým dátumom, v apríli zaúčtovať do PD a DPH nárokovať tiež v daňovom priznaní DPH za mesiac apríl.

    Zálohová faktúra a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.