Zavrieť

Porady

Samozdanenie

Pri realizácii spôsobu samozdanenia / dodávka tovaru z ČR / sa do sumy spolu - do základu dane pre vstup a výstup, sčíta aj suma za prepravné náklady,dopravu? Vyúčtovanie prepravných nákladov,dopravy je uvedené vo faktúre pod predmetom fakturácie a sčítané ako suma spolu bez dane. Ja si myslím, že áno. Prosím, aký je Váš názor. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    No to by som aj ja rada vedela.
    Fa vystavená 14.3.2011
    plnenie 14.3.2011
    splatnosť 14.3.2011
    uhrada dobierkou v € 787,30 16.3.2011

    Mne Česká firma fakturovala tovar bez DPH 18600 Kč
    prepravné a balné DPD ZD 172Kč a DPH 20% 34Kč

    čítala som v jednom príspevku, že miestom dodania prepravného je miesto kde sa doprava začína taktže ČR. Preto za prepravné je vyúčtovaná aj daň?Takú fa. mám prvý kárat

    Z toho mi vyplíva že samozdanie robím len zo sumy 18 600 Kč prepočítanej kurzom k 13.3.2011
    a prepravné a balné dám v celej sume ZD+Daň 206 Kč prepočítanej kurzom tiež k 13.3.2011 celé do služieb na 518??
    Je to tak správne? Prosím mohol by niekto reagovať???
    DPH sa blíži a ja to potrebujem zúčtovať a neviem či som to pochopila správne

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Chcela som si overiť v tej Českej firme či sa s tou DPH za prepravu nepomýlili lebo na ďalšej fa od nich som DPH za prepravu už nemala. Nakoniec tá DPH za prepravu tam nemá byť a opravenú faktúru mi odmietajú poslať lebo to majú už v systéme a bolo to uhrádzané na dobierku a že by to bolo veľmi komplikované. Pošlú mi zadarmo filter do zariadenia, ktoré bolo fakturované v tej fa. Tak a teraz ako to mám vlastne celé zaúčtovať? A čo mám samozdaniť?
    Prosím,prosím poraďte mi. DPH je už za dvermi a neviem čo s tým.
    Naposledy upravil wasko : 20.04.11 at 06:32
    Věra Deptová
    Na základe všetkých podkladov, ktoré som mala možnosť študovať si myslím / a tak budem aj postupovať /, že podľa § 22 a § 23 zákona o DPH má pre samozdanenie platiť suma spolu za TO-MT a všetky následne vyúčtované / vo faktúre / poplatky súv.s dodaním predmetu fakturácie.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Ja si tiež myslím, že ak je na faktúre uvedené napr.

    tovar 1000 Kč bez DPH
    preprava 150 Kč bez DPH
    balné 150 Kč bez DPH
    spolu 1300 Kč tak prepočítam kurzom a samozdanenie a odpočet robím z hodnoty 1300 Kč prepočínaj kurzom

    Ja mám však problém s tým, že za prepravu a balné mi vyúčtovali aj DPH 20% a to tam nemá byť a opraviť mi to nechcú. takže neviem ako mám samozdaňovať a následne urobiť aj odpočet podľa predošlého príspevku, ktorý som písala. Nevie niekto poradiť ako mám postupovať rozpis fa je v príspevku 2 a 3??

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Nechcem byť otravná ale naozaj by mi pomohlo keby sa niekto ozval na príspevok 2 a 3.
    Vopred ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.