Zavrieť

Porady

SZČO a stravne lístky

Ako SZČO si môžem zakupiť stravne lístky a zaučtovať ako VOZD v hodnote 3,80€ na pracovný den. Taktiež aj pre pracovnika v tej istej hodnote a 55% je VOZD a 45% mi hradi pracovník -PNZD. Faktura za stravne listky je VNZD. Správne???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    JohankaL Pozri príspevok
    Ako SZČO si môžem zakupiť stravne lístky a zaučtovať ako VOZD v hodnote 3,80€ na pracovný den - áno. Taktiež aj pre pracovnika v tej istej hodnote a 55% je VOZD a 45% mi hradi pracovník -VNZD. Faktura za stravne listky je VNZD. Správne???
    Už to tu bolo riešené vo viacerých témach, skús pohľadať...

    Mne keď príde FA, tak ju zapíšem do záväzkov, uhr. v hotovosti - VPD - 55 % VOZD a 45 % VNZD. Zároveň ID - príjem od zamestnancov PNZD v sume tých 45 %, aj keď v postupoch JU som sa dočítala, že to má byť celá suma SL, tak neviem.
    Manipulačný poplatok dávam VOZD - v členení pr. réžia.
    Keď pre zamestnancov nakúpiš SL na viac ako jeden mesiac, tak vtedy sa celá uhradená suma účtuje na VNZD a postupne prikladám každý mesiac k výplatám ID - VOZD 55%.
    Príjem a výdaj SL zaevidujem aj v knihe cenín.

    SZČO a stravne lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.