Zavrieť

Porady

výpočet mzdy cudzinca za účelom zdaňovania na Slovensku

Dobry vecer,
chcela by som sa spytat, ci mi niekto vie poradit s vypoctom mzdy cudzinca za ucelom jej zdanenia na Slovensku.
Talianska spolocnost ma zriadenu na Slovensku organizacnu zlozku. Organizacna zlozka vyuziva personal materskej spolocnosti a dany personal vykonava na Slovensku odborne technicke poradenstvo. Materska spolocnost nepreuctovana naklady na mzdy organizacnej zlozke. Jeden zamestnanec vykonava prace na uzemi Slovenska od decembra 2010 a je velmi pravdepodobne, ze presiahne dobu prace na Slovensku 183 dni. To znamena, ze zamestnavatel sa bude musiet zaregistrovat na prislusnom danovom urade a odvadzat preddavky na dan zo zavislej cinnosti.
Ako vyratam vysku preddavkov? Zamestnanec ma hrubu mzdu v zmysle pracovnej zmluvy, stravne a vreckove v zmysle platnej talianskej legislativy a zamestnavatel mu plati ubytovanie na Slovensku. Zdravotne poistenie a vsetky odvody plati v Taliansku.
Preddavky na dan zo zavislej cinnosti zacneme platit az po uplynuti 183 dni, nie je povinnost doplatit tuto dan spatne?
Dakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    výpočet mzdy cudzinca za účelom zdaňovania na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.