Zavrieť

Porady

rodicovsky prispevok z Rakuska

DObry den.

Mam problem, s ktorym mi nevedia pomoct pracovnicky Uradu socialnych veci a rodiny.
Minuly rok mi bol vyplateny rozdiel v rodicovskom prispevku z Rakuska, kedze som tam mala este 6 mesiacov po porode zmluvu (2596 eur). Kedze som potom uz zmluvu nemala a povodne som zaziadala o varianu vyplaty rodicovskeho prispevku 20plus4, tak si pani v rakuskej poistovni spocitala, ze im vsetko musim vratit. Ze vraj musi spocitat moj narok za cele obdobie do 20 mesiacov zivota mojho dietata. Cize za 6 mesiacov, co som mala zmluvu v Rakusku, mam narok od nich 3764,80 eur a za 18 mesiacov som dostala zo Slovenska 3887,55 eur. Kedze suma zo Slovenska je vyssia, musim okamzite vsetko vratit. Ze vraj to je v sulade s europskym pravom. Ako moze porovnavat prijem za 6 mesiacov s prijmom za 18 mesiacov? Moj argument, ze v obdobi, ked som nemala od ich strany ziadny narok na rodicovsky prispevok, je moj prijem zo Slovenska irelevantny, neberie do uvahy. Neviem, ako sa branit. Pokial nezaplatim, planuje ma zazalovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    rodicovsky prispevok z Rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.