Zavrieť

Porady

rodicovsky prispevok a praca 2008/2009, mylne ziskane informacie z upsvar

dobry den
chcela by som Vas poprosit o nasledovne
moja dcera sa narodila 4.6.2008. Koncom decembra 2008, kedze mi pomaly koncila materska(6.1.2009) som sa informovala na UPSVaR o rodicovskom prispevku a moznom nastupe do prace v roku 2009 (kedze uz pri nastupe na matersku som sa zaviazala ze po roku a pol sa vratim). Bolo mi povedane, ze mozem poberat aj rodicovsky aj pracovat, kedze sa posudzujem podla zakona z roku 2008, dieta sa narodilo v 2008 kde to bolo povolene a ze mam poslat ziadost o rodicovsku. To som zaciatkom januara hned urobila ... Teraz 1.1.2011 som poziadala o zrusenie poberania rodicovskeho a prechod na prispevok na starostlivost, kedze moje dieta nastupilo do sukromnych jasli( nema este 3roky). Vsetko bolo v poriadku, aj odhlasenie aj prispevok, mali vsetky doklady, aj doklad od zamestnavatela, ze som nastupila do prace v 2009 a vsetko bolo potvrdene, ze je v poriadku.
Vcera mi ale zavolali z uradu, ze som neopravnene poberala rodicovsky prispevok v roku 2009 a musim ho vratit, lebo zo zakona z roku 2009 to nebolo mozne aj pracovat aj poberat rodicovsky... o tomto som vedela, ale kedze mne povedali, ze sa ma tyka zakon z roku 2008, tak som to neriesila (zo zakona z roku 2008 ani nebolo potrebne hlasit nastup do prace, aj to mi v decembri 2008 povedali na upsvar). Samozrejme vsetko telefonicky, este aj v priebehu januara 2009 mi povedali taketo informacie, nevedeli este co vlastne plati a co nie, dokonca aj teraz v januari 2011 mi osobne povedali, ze som bola posudzovana zo zakona z roku 2008, co hned na druhy den nebola pravda u ineho zamestnanca UPSVaR.
Teraz mi hrozi, ze budu chciet vratit po mne RP za vyse 15 mesiacov a pritom som splnila vsetko co mi povedali, nebrala som nic umyselne ... Viete mi v tom poradit? Co mam robit? To ze sa akurat menili zakony, ked som prechadzala z materskej na rodicovsku a podali mi nespravnu informaciu?
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinkastr je offline (nepripojený) tinkastr

    tinkastr
    viete mi s tym pomoct?
    Kebyze mi neposkytnu zle informacie, mohol poberat rodicovsku od mojho nastupu do prace otec dietata, ktory v case od 1.9.2009 az do konca roka 2010 nepracoval ( bol dobrovolne nezamestnany a staral sa o nase dieta) a tym padom mohol poberat rodicovsky prispevok na nase dieta on...Bohuzial na zaklade informacii, ktore som dostala som to nechcela menit a postupit dalsim vybavovackam a papierovackam, ked som si myslela, ze vsetko je na poriadku..
    Dalsia vec je, ze az na moj podnet -chcela som oficialne ukoncit poberanie RP z dovodu nastupu dietata do skolky, zacali vec riesit ,neexistuje kontrolny mechanizmus, ktory by mna alebo upsvar upozornil,ze je nejaky problem ? pretoze ak nie som posudzovana zo zakona 2008 a neoznamila som nastup do prace nie naschval, ale nevedome a zle ziskanymi informaciami -nevztahuje sa na mna klauzula, ze ak bez zavinenia opravnenej osoby( cize mna) mi bol vyplacany RP nepravom , tak sa mi odnime od kalendarneho mesiaca , ktory nasleduje po kalendarnom mesiaci, za ktory sa este vyplatil v nepravom A v takomto pripade urad neziada vratenie sum rodicovskeho prispevku?

    dakujem za pomoc

    rodicovsky prispevok a praca 2008/2009, mylne ziskane informacie z upsvar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.