Zavrieť

Porady

Výpočet priemeru za 1.Q 2011 po čerpanej dovolenke a náhrade mzdy

Dobrý deň, prosím Vás o radu,kontrolu v mojom špecifickom prípade.
V prvom štvrťroku 2011 som si vyčerpala dovolenku po skončení MD a RD. Priemer sa počítal z pravdepodobného zárobku (aký by som dosiahla v predošlom kvartáli).
Január 2011 - celý dovolenka + 1 sviatok
Február 2011 - chyby v mzde, nebola v súlade s dohodou o ukončení PP.
Vo februári a marci mi mzdárka robila opravy chýb - cez "opravu náhrady mzdy".

Kde sa mala pri výpočte mzdy (február + marec) uviesť náhrada mzdy - kvôli prekážkam na strane zamestnávateľa?
Mne zadala mzdárka plat cez - odpracované dni - a vzniknuté rozdiely (výpočítaná mzda z HM, oproti dohodnutej priemerke - náhrade mzdy) mi dorovnala cez - "zákl.plat podielový".
V dobe, kedy som mala mať náhradu mzdy, som mala uvedené dni ako odpracované a rozdiely dorovnávané v niektorej inej položke.

Je to správne, prípadne ako to malo byť?
Ako sa mi mala počítať mzda (v prípade náhrady, pre prekážky..) a ako následne priemer na ďalší štvrťrok, keď nebol žiaden deň skutočne odpracovaný? Aj v apríli som mala mať náhradu mzdy.

Prosím súrne o odpoveď, či niekoho, kto by mi mohol súkromne poradiť, keďže sa jedná o moju poslednú výplatu a bola už včera spracovaná.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sveanka je offline (nepripojený) Sveanka

    Sveanka
    Som sklamaná. Nikto si netrúfne odpovedať na moju otázku? Žiadna fundovaná mzdárka/mzdár to nevie preveriť?

    Výpočet priemeru za 1.Q 2011 po čerpanej dovolenke a náhrade mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.