Zavrieť

Porady

Predaj materialu vs. Paušalne vydavky pri remeselnej živnosti??

Keď mám remeselnícku živnosť, na ktorú sa vzťahuje možnosť isť na paušálne výdavky ( 40%) a predávam svojim zákazníkom materiál, je to možné? Či treba viesť klasické nákladové účtovníctvo so všetkým potrebným. Za Vaše reakcie a pomoc vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Môžeš zostať pri paušálnych výdavkov, len by som doporučila prehodnotiť či tých 40% nie je menej ako skutočné výdavky.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Skrillex Pozri príspevok
    Mam ešte jednu nejasnosť, ktorá súvisí s predajom materiálu a preto uvediem príklad:
    Ja nakúpim materiál napr za 5000€(s DPH) moja marža je napr. 20% a zákazníkovi následné predávam materiál cene (5000x1,2)=6000€ >> čiže môj zisk z predaja je 1000€ >> takže do daňového potom uvádzam iba zisk 1000€???, alebo zisk 6000 a náklady 5000?? Toto ma trápi najviac
    Ak pôjdeš na paušálne výdavky, tak v príjmoch budeš mať 6000 a vo výdavkoch 40% z 6000 t.j. 2400. T.j. v daňovom priznaní (DP) bude základ dane 3600. Ak pôjdeš na skutočné výdavky, tak v príjmoch budeš mať 6000 a vo výdavkoch 5000. T.j. v DP bude základ dane 1000.

    Skrillex je offline (nepripojený) Skrillex

    Skrillex
    Mam ešte jednu nejasnosť, ktorá súvisí s predajom materiálu a preto uvediem príklad:
    Ja nakúpim materiál napr za 5000€(s DPH) moja marža je napr. 20% a zákazníkovi následné predávam materiál cene (5000x1,2)=6000€ >> čiže môj zisk z predaja je 1000€ >> takže do daňového potom uvádzam iba zisk 1000€???, alebo zisk 6000 a náklady 5000?? Toto ma trápi najviac

    Skrillex je offline (nepripojený) Skrillex

    Skrillex
    ĎAKUJEM,
    konečne som to pochopil, Dúfam !!! Takže tým pádom >> ak predám počas roka veľa materiálu, neoplatí sa mi ísť na 40% ale radšej na nákladové účtovníctvo + odkladať si aj iné bločky typu >> nakúp pracovného oblečenia, benzín (ak ovšem auto prihlásim na príslušný úrad a zaplatím cestnú daň), náklady na brúsne kotúče atď..... ???? Správne som to napísal??

    Predaj materialu vs. Paušalne vydavky pri remeselnej živnosti??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.