Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zamestnaní - zápočtový list

Máme z-nca, ktorý u nás pracoval od 01.03.2010 - 30.04.2011.
Čerpal dva mesiace nepl. voľno od 01.02.11 - 31.03.2011.
Do potvrdenia o zamestnaní som mu uviedla dobu zamestnania od 01.03.10-30.04.11, aj pre účely nároku na dovolenku. Mala som tie 2 mesiace odrátať ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zápočtový list si vystavila správne.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    milka1619 Pozri príspevok
    Máme z-nca, ktorý u nás pracoval od 01.03.2010 - 30.04.2011.
    Čerpal dva mesiace nepl. voľno od 01.02.11 - 31.03.2011.
    Do potvrdenia o zamestnaní som mu uviedla dobu zamestnania od 01.03.10-30.04.11, aj pre účely nároku na dovolenku. Mala som tie 2 mesiace odrátať ? Ďakujem.
    Postupovala si správne, lebo PP trval od 1.3.2010 do 30.4.2011.

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Ešte sa chcem opýtať: pri skončení PP dávam z-ncovi - záp.list, potvrdenie a dávku v nezam.,potvrdenie k RZD.
    Ešte nejaký doklad treba z-ncovi vydať? Ďakujem.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Mňa by zaujímalo, či každému zamestnancovi bez rozdielu po skončení PP vydáte: 1. Potvrdenie o zamestnaní, 2. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a 3. Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti ? Ja vydám pri skončení PP iba Potvrdenie o zamestnaní, až po uzavretí kaledárneho roka zašlem všetkým vystúpeným Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti dám len tým, ktorí si o to požiadajú, napr. idú sa po skončení hlásiť na ÚP, ostatným ktorí napr. poberajú dôchodok, hneď nastupujú k novému zamestnávateľovi alebo im skončí doba určitá a poberajú materskú alebo rodičovský potvrdenie na dávku v nezamestnanosti nedávam. Neviem, či to robím správne, tak si chcem overiť ako to máte ostatní zaužívané v praxi, pretože v § 75 Zákonníka práce je nejednoznačne napísané. Ďakujem

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Ja vydávam hneď zápočtový list,potvrdenie o príjme po poslednej výplate...nečakám na koniec roka.Potvrdenie k dávkam,len tomu,kto požiada...tak ako píšeš,nie každý to potrebuje.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    srska Pozri príspevok
    a ešte im lofnem eldp 2x na podpis
    No toto sa mi sem-tam pošťastí ,drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nesca Pozri príspevok
    No toto sa mi sem-tam pošťastí ,drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere
    súhlasím - a potom ich dodatočne aj 3x pýtajú

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nesca Pozri príspevok
    No toto sa mi sem-tam pošťastí ,drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere

    Keby sa im posledná výplata dala v hotovosti, boli by aj podpisy nielen na ELDP, ale aj o prevzatí / odovzdaní iných náležitostí .

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    milanr Pozri príspevok
    Mňa by zaujímalo, či každému zamestnancovi bez rozdielu po skončení PP vydáte: 1. Potvrdenie o zamestnaní, 2. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a 3. Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti ? Ja vydám pri skončení PP iba Potvrdenie o zamestnaní, až po uzavretí kaledárneho roka zašlem všetkým vystúpeným Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti dám len tým, ktorí si o to požiadajú, napr. idú sa po skončení hlásiť na ÚP, ostatným ktorí napr. poberajú dôchodok, hneď nastupujú k novému zamestnávateľovi alebo im skončí doba určitá a poberajú materskú alebo rodičovský potvrdenie na dávku v nezamestnanosti nedávam. Neviem, či to robím správne, tak si chcem overiť ako to máte ostatní zaužívané v praxi, pretože v § 75 Zákonníka práce je nejednoznačne napísané. Ďakujem
    Pri ukončení PP tiež vydávam len zápočtový list a po ukončení kalendárneho roka zasielam potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ostatné potvrdenia len keď si ich vyžiadajú.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Paula Pozri príspevok
    Keby sa im posledná výplata dala v hotovosti, boli by aj podpisy nielen na ELDP, ale aj o prevzatí / odovzdaní iných náležitostí .
    Jaaajjj,keby toto záležalo odo mňa

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Milí poraďáci ďakujem za Vaše rady. Tak mi to vychádza, že môžem pokračovať v tom, čo mám zaužívané. Škoda, len, že tie naše zákony nie sú zosúladené a jednoznačné. Napr. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde musím v zmysle zákona o dani z príjmov na začiatku roka aj tak poslať každému, kto mal u nás príjem a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti vydať každému, kto si o to požiada v zmysle § 231 ods. 1 písm. l) zákona o sociálnom poistení. Ak by som im vydala všetky tie potvrdenia po skončení PP aj tak by ich postrácali a posielala by som im na daň na začiatku roka nové. A keď niekto bude o 2 roky žiadať o podporu aj tak si príde pre nové Potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti. Ale § 75 Zákonníka práce horovorí niečo iné. ELDP odovzdávam väčšinou nepodpísané, však kto by sa ešte unúval ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.