Zavrieť

Porady

Poskytnuty dar

My sme dali penazny dar skole, ako to uctujem a pocula som, ze dary neznizuju dan. Viete mi pomoct stouto problematikou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v PU 543/221 a suma je pripočitateľná položka k základu dane z príjmu.
    Naposledy upravil KEJKA : 07.01.06 at 18:12

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Martina123
    A este mi prosim povedzte v ktorom riadku, je potrebne to napisat?
    v DPPO? presne neviem, pozri časť A - ak tam nie je vyčlenený riadok "dary" tak potom v tej tabuľke A na posledný - medzi "ostatné"

    Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

    Martina123
    Dakujem za odpoved. AK by si vedela podrobnejsie, tak mi prosim daj vediet, zatial sa este potrapim.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    KEJKA Pozri príspevok
    v DPPO? presne neviem, pozri časť A - ak tam nie je vyčlenený riadok "dary" tak potom v tej tabuľke A na posledný - medzi "ostatné"
    Takže Dar - nie je daň. výdavok tak zvyšuje výsledok hospodárenia - DPPO III.časť - A - riadok 14 ???

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    dobry den,

    chcem sa opytat:

    1. s.r.o. sa rozhodla, ze jednej ZS v nasom meste urobi mikulasske balicky. Nakupili ovocie a sladkosti v Metre, mam fa. Ako to mam zauctovat, mozem celu sumu normalne na 543/221 /vratane DPH/ ? a potom to pripocitat k ZD v DP?
    este sa chcem opytat, ci je potrebne to nejako podlozit, dokazat, ze tie balicky isli naozaj pre deti do skoly? isli, len nic viac k tomu nemam.

    2. na konci roka s.r.o. robila posedenie pre zamestnancov v jednom podniku-v hoteli
    -mam blocek za prenajom miestnosti
    -fa za jedlo + pitie /aj alkohol/
    -fa za 1 izbu v hoteli /zamestnanec nebol schopny ist domov, musel tam zostat /

    viete mi poradit ako to zauctovat - moze ist nieco na 513 ? alebo kam to mozem zauctovat?

    velmi dakujem za kazdu pomoc.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    sara-ke Pozri príspevok
    dobry den,

    chcem sa opytat:

    1. s.r.o. sa rozhodla, ze jednej ZS v nasom meste urobi mikulasske balicky. Nakupili ovocie a sladkosti v Metre, mam fa. Ako to mam zauctovat, mozem celu sumu normalne na 543/221 /vratane DPH/ ? a potom to pripocitat k ZD v DP?
    este sa chcem opytat, ci je potrebne to nejako podlozit, dokazat, ze tie balicky isli naozaj pre deti do skoly? isli, len nic viac k tomu nemam.

    2. na konci roka s.r.o. robila posedenie pre zamestnancov v jednom podniku-v hoteli
    -mam blocek za prenajom miestnosti
    -fa za jedlo + pitie /aj alkohol/
    -fa za 1 izbu v hoteli /zamestnanec nebol schopny ist domov, musel tam zostat /

    viete mi poradit ako to zauctovat - moze ist nieco na 513 ? alebo kam to mozem zauctovat?

    velmi dakujem za kazdu pomoc.
    Prosim odpovie mi niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.