Zavrieť

Porady

Odpis auta - komplikované

POzdravujem,
prosim poradte mi - v aprili som si kupila auto, po case som zistila, ze by som si ho rada odpisala, tak som si ho s velkou slavou v decembri prepisala na svoju zivnost. Ako mam uskutocnit odpis, mam auto sama sebe predat? Akou hodnotou auta a na zaklade coho sa budem ohanat v priznani? Mozem si odpisat spatne benzin za rok 2005, ak som auto nemala na zivnost a nemala som ani zaplatenu cestnu dan? Je nejaky sposob ako na to?
vdaka vdaka vdaka

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    auto si najskôr kúpila a potom si sa rozhodla , že o uplatníš v živnosti na podnikanie - dobre som to pochopila?
    Ak si to vyriešila v decembri- beží Ti lehota na podanie priznania k dani MV. Ako je to s priznaním za rok 2005 - je tu taká téma.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...t=motorov%FDch

    pri podaní je dôležitý dátum, ktorý uvedieš, že sa začal využívať na podnikanie. No a od tohto dátumusi môžeš uplatniť výdavky - PHM ap
    Odpisy si uplatníš vo výške 1/4 za rok 2005 - nie je prolém ak ho máš evidovaný na karte ako odpisovaný majetok.

    Odpis auta - komplikované

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.