Zavrieť

Porady

USB kľúč - nahrávanie zo satelitu

Ahojte,

mám doma satelitný prijímač Opticum X402 HD a aj dva USB kľúče. Na jeden z nich sa mi nedajú nahrávať HD programy, pretože je pomalý (obidva sú Kingston). Chcem si kúpiť ešte jeden (pretože tie dva sú malé) s väčšou kapacitou, len potrebujem vedieť, aké má mať parametre (chcem si kúpiť na internete), aby mi to nahrávalo aj HD.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pozri sa na specifikaciu Opticum X402 HD, ja som nasiel len to ze ma USB, ale nic konkretne. Ale s najvacsou pravdepodobnostou by to malo byt USB 2.0 a to hovori, ze toto dokaze preniest 480 Mbit/s v rezime Hi-Speed.
    HD kanali, ktore bezne vysielaju nepresiahnu 20 Mbit/s, takze kazdy USB 2.0 bez problemov zvlada prenos HD videa
    Ak mas USB 1.1 tak to je uz horsie, tam to asi nepojde.
    Radsej by som USB kupil v kamenaku a overil, by som ci je to s konkretnym boxom kompatibilne

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Tak to by teoreticky mohlo byť ako píšeš. Viem si aj niekde v PC pozrieť, či je môj USB 1.1 alebo 2.0?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Letko Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám doma satelitný prijímač Opticum X402 HD a aj dva USB kľúče. Na jeden z nich sa mi nedajú nahrávať HD programy, pretože je pomalý (obidva sú Kingston). Chcem si kúpiť ešte jeden (pretože tie dva sú malé) s väčšou kapacitou, len potrebujem vedieť, aké má mať parametre (chcem si kúpiť na internete), aby mi to nahrávalo aj HD.

    Ďakujem
    Ak chceš rýchly USB kľúč s veľkou kapacitou, môžem poradiť tento:

    http://www.alza.sk/patriot-xporter-x...gb-d180051.htm

    Mám ho aj ja a som spokojný. Je rýchly ako namydlený blesk, aj pre zápis aj pre čítanie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Letko Pozri príspevok
    Tak to by teoreticky mohlo byť ako píšeš. Viem si aj niekde v PC pozrieť, či je môj USB 1.1 alebo 2.0?
    Myslíš ako ten USB kľúč? Dnešné USB kľúče majú štandardne už USB2.0, ale to nie je podstatný údaj. U nich je podstatná prenosová rýchlosť. To USB 1 a USB 2 je pre rozhranie, akou rýchlosťou dokáže technicky to rozhranie (nie samotný kľúč) prenáša údaje (USB1.0 prenáša rýchlosťou 12 Mbit/s a USB 2.0 rýchosťou až 480 Mbit/s)).

    Obyčajné USB kľúče majú tak na zápis rýchlosť 5 MB/s a čítanie 10 MB/s. Ten, čo ti odporúčam, má zápis až 25 MB/s, je to jeden z najrýchlejších kľúčov pre zápis, čo som našiel v rozumnej cene.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Chobot Pozri príspevok
    Myslíš ako ten USB kľúč? Dnešné USB kľúče majú štandardne už USB2.0, ale to nie je podstatný údaj. U nich je podstatná prenosová rýchlosť. To USB 1 a USB 2 je pre rozhranie, akou rýchlosťou dokáže technicky to rozhranie (nie samotný kľúč) prenáša údaje (USB1.0 prenáša rýchlosťou 12 Mbit/s a USB 2.0 rýchosťou až 480 Mbit/s)).

    Obyčajné USB kľúče majú tak na zápis rýchlosť 5 MB/s a čítanie 10 MB/s. Ten, čo ti odporúčam, má zápis až 25 MB/s, je to jeden z najrýchlejších kľúčov pre zápis, čo som našiel v rozumnej cene.
    Pekná rýchlosť Ďakujem za radu. Cenu by som očakával asi o polovicu nižšiu, tak si ešte asi trochu počkám, pokiaľ klesnú

    USB kľúč - nahrávanie zo satelitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.