Zavrieť

Porady

USB kľúč problém so zobrazením na PC

Mám starší 512MB kľúč, ktorý doteraz spoľahlivo fungoval, až kým som nezačal používať nový 4GB kľúč Verbatim. Používam PC s XP. Pri inštalácii nový kľúč prepísal aj odkaz na pracovnej ploche na seba a keď som do portu dal starý kľúč, už ho PC nevie zobraziť, nereaguje na odkaz na ploche, ktorý predtým fungoval, PC zaregistruje pripojenie HW, ale v cez "Tento počítač", ani cez ďalšie prehliadače nezobrazí obsah. Pri kontrole hardvéru pc vypisuje, že nainštalované zariadenie pracuje správne, skúsil som ho odinštalovať a opäť nainštalovať, ale robí to isté. Ani v NOD32 ho nezobrazí, teda ho neviem skontrolovať. Zaujímavé je, že keď dám starý kľúč do iného PC, tak ho normálne načíta, aj na PC s XP aj na Win2000, na tom s Win2000 som ich skúšal používať paralelne a fungovalo to. V čom môže byť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    feron Pozri príspevok
    Mám starší 512MB kľúč, ktorý doteraz spoľahlivo fungoval, až kým som nezačal používať nový 4GB kľúč Verbatim. Používam PC s XP. Pri inštalácii nový kľúč prepísal aj odkaz na pracovnej ploche na seba a keď som do portu dal starý kľúč, už ho PC nevie zobraziť, nereaguje na odkaz na ploche, ktorý predtým fungoval, PC zaregistruje pripojenie HW, ale v cez "Tento počítač", ani cez ďalšie prehliadače nezobrazí obsah. Pri kontrole hardvéru pc vypisuje, že nainštalované zariadenie pracuje správne, skúsil som ho odinštalovať a opäť nainštalovať, ale robí to isté. Ani v NOD32 ho nezobrazí, teda ho neviem skontrolovať. Zaujímavé je, že keď dám starý kľúč do iného PC, tak ho normálne načíta, aj na PC s XP aj na Win2000, na tom s Win2000 som ich skúšal používať paralelne a fungovalo to. V čom môže byť problém?
    Neviem, čo si inštaloval, veď keď zapichnem kľúč akýkoľvek do USB, tak mi ho zobrazí ako externé dátové úložisko. Nič nie je treba inštalovať. Neinštaloval ti ten kľúč nejaký bezpečnostný (šiftrovací) soft, ktorý zvykne byť na kľúčoch?

    A čo sa stane, ak zastrčíš oba kľúče do PC? Malo by ti zobraziť obe jednotky. Skús to a vo Windows Exploreri daj zobraziť Tento počítač a prilep sem z toho Printscreen.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Chobot Pozri príspevok
    Neviem, čo si inštaloval, veď keď zapichnem kľúč akýkoľvek do USB, tak mi ho zobrazí ako externé dátové úložisko. Nič nie je treba inštalovať. Neinštaloval ti ten kľúč nejaký bezpečnostný (šiftrovací) soft, ktorý zvykne byť na kľúčoch?

    A čo sa stane, ak zastrčíš oba kľúče do PC? Malo by ti zobraziť obe jednotky. Skús to a vo Windows Exploreri daj zobraziť Tento počítač a prilep sem z toho Printscreen.
    Veď práve, kľúč sa nainštaluje sám, po odinštalovaní a opätovnom samonainštalovaní sa objavila hláška "hardware je pripravený na použitie", tvári sa ako nainštalované externé úložisko, ale položky sa ani cez Windows Explorer ani inde nezobrazujú, ani sa naň nedá nič uložiť. Na lište je klasicky zelená šípka na bezpečné odstránenie hardware, ale obsah nikde. A robí to len na jednom počítači, žiaľ na tom, ktorý používam najčastejšie. Na tom kľúči nie je nič dôležité, čo by som nemal zálohované inde, ale ma zaujíma, prečo ten počítač s kľúčom nekomunikuje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    feron Pozri príspevok
    ako to zistím?
    Window Explorer - Nástroje > Možnosti priečinka > Zobrazenie > Skryté súbory a priečinky > Zobraziť skryté súbory a priečinky.


    A v prehliadači ti aspoň ukáže ten úložný priestor? Len obsah nevidíš? Tak skús na neho niečo uložiť, či to novouložené ti zobrazí.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ak ti to na jednom PC funguje a na druhom nie, tak by obsah skryty nemal byt. Ak mas viac usb na PC tak skus iny
    btw nieje usb ako usb

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Chobot Pozri príspevok
    Window Explorer - Nástroje > Možnosti priečinka > Zobrazenie > Skryté súbory a priečinky > Zobraziť skryté súbory a priečinky.


    A v prehliadači ti aspoň ukáže ten úložný priestor? Len obsah nevidíš? Tak skús na neho niečo uložiť, či to novouložené ti zobrazí.
    Dal som zobraziť skryté súbory ... žiadna zmena. Ten priestor mi vo WinExploreri neukazuje, takže ani nemám ako nastaviť cestu na uloženie čohosi.
    Iné USBkľ. na tom počítači fungujú, a tento kľúč funguje na iných počítačoch. Mám pocit, že je to len niečo medzi týmto konkrétnym kľúčom a týmto konkrétnym počítačom. V správcovi zariadení ho eviduje ako nainštalovaný a pripojený HW, ktorý pracuje správne, popisuje aj jeho ovládač.

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Nepochopil si co napisal Fero11. Skus vlozit usb kluc do inej usb diery na PC. Ci sa nemohlo stat, ze pri vlozeni noveho kluca do usb doslo k prepisaniu nejaky ovladacoch. K tomu starsiemu klucu si nemal nejake cd s ovladacmi?

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    ivoovi Pozri príspevok
    Nepochopil si co napisal Fero11. Skus vlozit usb kluc do inej usb diery na PC. Ci sa nemohlo stat, ze pri vlozeni noveho kluca do usb doslo k prepisaniu nejaky ovladacoch. K tomu starsiemu klucu si nemal nejake cd s ovladacmi?
    skúšal som to hneď vo všetkých voľných portoch, bez odozvy, skúsim to cd s ovládačmi. Zatiaľ vďaka

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Po treťom odinštalovaní a opätovnom nainštalovaní sa znova dá z kľúča čítať aj bez formátovania.

    leonq je offline (nepripojený) leonq

    leonq
    toto sa stava USB klucom
    problem je v tom ze vas pocitac pridelil sietovu jednotku jednemu klucu a odmieta automaticky pridelit inemu.
    dajte novy kluc do pocitaca
    chodte do win explorera a v ponuke nastroje si najdite mapovanie sietovych sednotiek a cez ponukane okno mu pridelte nejake volne pismeno podobne to mozete spravit aj so starym klucom
    malo by to fungovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.