Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie SC

Prosím, do koľko dní sa má vyúčtovať CS. Už som čiatla rôzne príspevky, ale toto som tam nenašla.Asi zle čítam
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ako si firma určí v internej smernici . Podľa môjho názoru určite je dobré najneskôr do konca mesiaca , v ktorom bola vykonaná SC . Ale niektoré SZČO to robia aj za celý rok .

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Zita5
    Ako si firma určí v internej smernici . Podľa môjho názoru určite je dobré najneskôr do konca mesiaca , v ktorom bola vykonaná SC . Ale niektoré SZČO to robia aj za celý rok .
    Čo ak SC cesta trvala do 31.12.2005?
    Môj názor:interná smernica s dátumom dňa výplaty /najneskôr/.
    Ak sa mýlim opravte ma.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    kira
    Čo ak SC cesta trvala do 31.12.2005?
    Môj názor:interná smernica s dátumom dňa výplaty /najneskôr/.
    Ak sa mýlim opravte ma.
    Určiť dátum v internej smernici deń vyúčtovania.
    V JU do výdavkov vtedy, kedy je vyplatené vyúčtovanie. V prípade, že sa cesta konala do 31.12. a vyplatené až nasledujúci rok, tak výdavok nasledujúceho roka.
    V PU je to náklad roku, v ktorom je cesta uskutočnená aj keď bola vyúčtovaná v nasledujúcom roku. Účtovať cez 3-ky.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    detektív
    Prosím, do koľko dní sa má vyúčtovať CS. Už som čiatla rôzne príspevky, ale toto som tam nenašla.Asi zle čítam
    ďakujem
    Pokiaľ ide o zamestnanecký vzťah, tak zamestnanec je povinný podľa zákona 283/2002 § 36 ods. 3 predložiť zamestnávateľovi do 10 pracovných dní doklady potrebné na vyúčtovanie SC a zamestnávateľ je zase povinný (ods. 4) do 10 prac. dní vyplatiť cest. náhrady.

    U SZČO to bude stačiť asi v priebehu zdaniteľného obdobia, nie je predpísané kedy. Minulý týždeň tu bolo o tom tiež diskusia:
    http://www.porada.sk/t16611-p2-szo-s...a-cestovn.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.