Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie, prosím, poraďte

Zdravím,
prosím, poradí mi niekto, či musím v mojom prípade robiť vyúčtovanie, ak poskytujeme webhostingové služby? Náš postup je:
A)
25.4.2005 vystavím zálohovú faktúru na obdobie 20.4.2005-19.4.2006, zákazník ju uhradí napr. 5. mája.
6.mája vystavím faktúru s dátumom dodania 5.mája.

B)
25.4.2005 vystavím zálohovú faktúru na obdobie 12.5.2005-11.5.2006 (čiže dopredu), zákazník ju uhradí napr. 5. mája.
6.mája vystavím faktúru s dátumom dodania 5.mája.

Vyúčtovanie po roku už nerobíme.
Vyúčtovacia faktúra by vyzerala na sumu 0 Sk.
Zálohová faktúra je vystavená na 100% sumy a v tej sume je služba aj poskytnutá.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilviaV je offline (nepripojený) SilviaV

    SilviaV
    Ja by som s tým postupom súhlasila, čiže aj bod A aj B v poriadku DPH je týmto pádom v poriadku a po roku by som tiež už nerobila žiadne vyúčtovanie.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Nastrašila ma totiž 1 účtovníčka, že treba to vyúčtovanie určite robiť - vraj treba ho robiť v prípade B, čiže ak peniaze berieme dopredu.
    Ja si myslím, že tiež to nemá zmysel robiť žiadne vyúčtovanie, ale čo v takom prípade, ak nám zákazník uhradí menej alebo viac napr. o 4 Sk?
    V tom prípade postupujeme tak, že ak uhradí viac (faktúru vystavím na sumu, ktorú uhradil), tak obdobie prepočítame a predĺžime o tú dobu. Ak uhradí menej, s obdobím nehýbeme, necháme obdobie tak, ako je uvedené na zálohovej faktúre.
    -------------
    Ale mám ešte predsa 1 problém, že ak si napr. niekto u nás objedná meno domény a zaplatí viac napr. o 10 Sk. Ako postupovať v tomto prípade? V tomto prípade nie je možné, aby som obdobie predĺžila, pretože to nie je v našej kompetencii, keďže peniaze preposielame hlavnému správcovi domén.
    Riešila som to tak, že tých 10 Sk som dávala do príjem ostatné, ale neviem, či je to v poriadku, keďže je to tiež robené formou zálohovej faktúry?
    Poraďte mi, prosím.
    ďakujem

    Vyúčtovanie, prosím, poraďte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.