Zavrieť

Porady

pripojenie k internetu

Zdravím,

odkedy som preinštaloval windows xp nedá sa mi zo stolového pc pripojiť na net. ovládače priložené k základnej doske nepomohli, takisto som sťahoval zo stránok realtek-u ale bez výsledne.

Na notebooku mi net funguje bez problémov, či už cez kábel alebo wifi. avšak keď pripojím stolový pc nič sa nestane.
Typ základnej dosky je MSI K9A2GM V2 (MS-7302) (myslim ).

Skúste prosím poradiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Konťo je offline (nepripojený) Konťo

    Konťo
    ako zistím presný názov? everest mi vyhadzuje "neznámy" krabicu dávno nemám a doske je napísané len ms 7302 ver: 1.1

    Konťo je offline (nepripojený) Konťo

    Konťo
    zakladna doska je naozaj ta, ktoru som uviedol hore, ale z tých ovládačov mi nešli nainštalovať:

    ATI SB7xx/SB8xx RAID Driver - pre xp tam nebolo ziadne "exe"
    AMD AMDAway Driver - inštalátor nepodporoje jazyk

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Je to tá doska ku ktorej som dal odkaz.Ak áno ,tak ovládač na sieťovú kartu si skúšal.Realtek_LAN_PCIE_MB.zip.Vybral si správny OS pred stiahnutím ovládačov.

    Konťo je offline (nepripojený) Konťo

    Konťo
    ano ten ovladac sa mi nainstaloval, ale stale to ukazuje ako keby nebol zapojeny kabel pc-modem.

    Konťo je offline (nepripojený) Konťo

    Konťo
    práve tieto možnosti by som vylúčil. kábel aj modem sú v poriadku (ked vypnem wifi a zapojím notebook cez kábel, tak net funguje bezchybne). ohľadne sieťovky sa neviem s určitosťou vyjadriť, ale predtým ako som preinštaloval windows fugoval net bez problémov.
    som v koncoch

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    skus si poziciat inu sietovku, alebo si ju kup sietoka stoji cca 2€. Aby sa vylucila chyba sietovky

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    no začal by som tým, že skontrolujem nastavenie pripojenia.....v závislosti od poskytovateľa môžeš mať rôzne typy pripojenia pevnú IP, DHCP,PPTP,....
    Ak máš nastavenia určite v poriadku, až potom rieš hardware.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    kamowski Pozri príspevok
    no začal by som tým, že skontrolujem nastavenie pripojenia.....v závislosti od poskytovateľa môžeš mať rôzne typy pripojenia pevnú IP, DHCP,PPTP,....
    Ak máš nastavenia určite v poriadku, až potom rieš hardware.
    PC sa musí pripojiť na router káblom bez toho aby tam bol internet.Takže poskytovateľ internetu s tým nemá nič spoločné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.