Zavrieť

Porady

nove odvody do zdrav.poistovni

Chcel by som poradit...som od novebra 2005 SZCO a v decembry som platil
odvody do zdrav.poistovne 910sk za november, teraz v january 910sk za december a vo february budem platit uz cca 940sk (zvysena minimal. mzda)...
je to spravne? A som poviny za uplinuly rok poslat nejake vykazy alebo zuctovanie do zdravotnej poistovne(ak ano poprosim nazov tlaciva)...nemal som zamestnancov...
vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Cofi
    Chcel by som poradit...som od novebra 2005 SZCO a v decembry som platil
    odvody do zdrav.poistovne 910sk za november, teraz v january 910sk za december a vo february budem platit uz cca 940sk (zvysena minimal. mzda)...
    je to spravne? A som poviny za uplinuly rok poslat nejake vykazy alebo zuctovanie do zdravotnej poistovne(ak ano poprosim nazov tlaciva)...nemal som zamestnancov...
    vopred dakujem
    Odvod za 1.2006 je 14 perc.zo sumy 6900,- Sk, t.j. 966,- Sk. Čo sa týka ročného zúčtovania, doporučujem link http://www.porada.sk/t14843-p5-ron-z...ako-na-to.html

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Ahoj Cofi, za január budeš platiť 966 Sk, súhlasím s Jankou. K výkazom do zdravotnej poisťovne sa teraz veľa rozpráva. Prebiehajú stále školenia, tak trochu vyčkaj. Ak mám správnu informáciu zúčtovanie malo by byť prevedené najneskôr do 30.6.2006 za rok 2005. Určite ešte bude na porade o tomto horúca debata.

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    decembrovka
    Ahoj Cofi, za január budeš platiť 966 Sk, súhlasím s Jankou. K výkazom do zdravotnej poisťovne sa teraz veľa rozpráva. Prebiehajú stále školenia, tak trochu vyčkaj. Ak mám správnu informáciu zúčtovanie malo by byť prevedené najneskôr do 30.6.2006 za rok 2005. Určite ešte bude na porade o tomto horúca debata.

    Poistenec, ktorý v rozhodujúcom období bol len SZČO, je povinný podať ročné zúčtovanie vo svojej zdravotnej poisťovni do 31. 03. 2006. Poistenec, ktorý v rozhodujúcom období bol SZČO a čo len deň aj zamestnancom alebo dobrovoľne nezamestnanou osobou, je povinný podať ročné zúčtovanie už do konca februára 2006.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    malina
    Poistenec, ktorý v rozhodujúcom období bol len SZČO, je povinný podať ročné zúčtovanie vo svojej zdravotnej poisťovni do 31. 03. 2006. Poistenec, ktorý v rozhodujúcom období bol SZČO a čo len deň aj zamestnancom alebo dobrovoľne nezamestnanou osobou, je povinný podať ročné zúčtovanie už do konca februára 2006.
    Malina termin bol posunuty, uz sa o tom dost popisalo na porade...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Daska
    Malina termin bol posunuty, uz sa o tom dost popisalo na porade...
    Súhlasím s Daškou...Jožko sa nám o to postaral.

    malina je offline (nepripojený) malina

    malina
    Ďakujem za dobrú správu. Vidím, že sa musím zas trochu viac povenovať aj parkete pána Mihála...

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Mne v Siderii povedali,že mám platiť v bežnom mesiaci a nie pozadu.
    Teda v januári za január, vo februári za február atď.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    helas
    Mne v Siderii povedali,že mám platiť v bežnom mesiaci a nie pozadu.
    Teda v januári za január, vo februári za február atď.
    ??

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    helas
    Mne v Siderii povedali,že mám platiť v bežnom mesiaci a nie pozadu.
    Teda v januári za január, vo februári za február atď.
    To je co za hlupost nepoznaju zakon ci co???

    OSZC si plati vzdy do 8. nasledujuceho mesiaca. Ale to nevylucuje ze si to nemozes zaplatit skor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.