Zavrieť

Porady

DPH pre krajinu mimo EU - tovar si prevezmu v SR

Ahojte poradaci, mam problem s DPH, z ktoreho som uplny magor, PROSIM VAS PORADTE ak viete.

Situacia je zjednodusene nasledovna - dodavam pocitacovu grafiku pre klienta z krajiny mimo EU, ktory ale ma podmienku, ze si to z nejakeho dovodu prevezme u mna osobne a osobne sa postara o dopravu, pricom platba prebehne elektronicky. Ja mu to nahram na jeho medium a on sa o to stara dalej. Ja som platca DPH a on vo svojej krajine tiez. Ako mu to mam vyfakturova ked podla zakona sa DPH plati v krajine kde bol tovar dodany? Mam to chapat tak, ze tovar som dodal na Slovensku? Lebo ja nebudem mat ziadne potvrdenie o doprave ani to nepreclievam ani nic...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Zadávateľ však píše, že je to klient mimo EU, faktúru vystavíš bez DPH v zmysle §47 zákona o DPH.....avšak ak je to na súkromné účely /spotrebu/ kupujúceho je nutné to zaťažiť slovenskou DPH
    Naposledy upravil Chrusťa : 23.05.11 at 06:50

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale PC grafika je skor služba ako tovar, či nie? To že mu to nahráš na nosič, je podľa mňa detail.
    Ak máš od neho objednávku s ičDPH - nie SK, ale napr. CZ, alebo DE
    tak mu to kludne vyfakturuj bez DPH, daj odvolávku, že službu zdaňuje on a podáš elektronicky súhrnný výkaz.
    Predpokladám, že to spadá pod §15, ods.1
    ...................
    poznámka - platí pre odberateľa z EU
    zadávateľ však píše o zakaznikovi z tretieho štátu.
    aj ja by som zaťažila slov.DPH, dokazovanie práva fakturovať bez DPH je na dodávateľovi, čo v tom to prípade môže byť obtiažne.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.05.11 at 06:52

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak je klinent z ukrajiny a je ZO a grafika je služba, postupujeme v zmysle 15/1. Potrebujete nejaký dôkaz, že je podnik. subjektom.

    Ak je občan, postupujete v zmysle 15/2, ide o inú osobu ako zdaniteľnú osobu, a miestom dodania je tuzemsko (pokiaľ ste vy registr. Sk, a máte v SR sídlo).

    DPH pre krajinu mimo EU - tovar si prevezmu v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.